Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Chateau Montfaucon

[produkty]

Era prehistoryczna: pierwsi ludzie Montfaucon
Pierwsi mieszkańcy Montfaucon osiedlili się na skalistym wzgórzu w czasach prehistorycznych, na długo przed pojawieniem się w regionie Greków i Rzymian. Witryna jest wyjątkowa; wzgórze na granicy Rodanu oferuje naturalne schronienie i mieszkanie w jaskiniach, a także punkt widokowy na Rodan i okolicę dla wrogów i drapieżników.

XI wiek: budowa wieży Montfaucon
Historia Château de Montfaucon sięga XI wieku, kiedy to zbudowano pierwszą wieżę zamku. Rola zamku w historii była strategiczna; Rodan był granicą między Królestwem Francuskim a Świętym Cesarstwem Rzymsko-Niemieckim. Montfaucon było jednym z szeregu zamków i fortec wzdłuż Rodanu, zbudowanych w celu ochrony granicy, a później opodatkowania statków przewożących towary w górę iw dół rzeki.

1420: pierwszy baron Montfaucon
Zamek został rozbudowany w średniowieczu i uzyskał swój trójkątny kształt. Był własnością potężnej rodziny Laudun. W 1420 roku król Francji nadał Montfauconowi tytuł barona.

1520: Pierwsze wino z Montfaucon
Winiarnia jest zbudowana na dole zamku. Nadal istnieje stara sklepiona piwnica z XVI wieku, w której wino było produkowane do 1936 roku. Obecnie ta stara piwnica służy do leżakowania w beczkach.

1657: Utworzenie Côtes du Rhône
Jedenaście pierwszych miast tworzących La Côte du Rhône (w tym Montfaucon) na prawym brzegu Rodanu postanawia chronić jakość swojego wina, zakazując winogronom spoza miast wchodzenia do mieszanek. W 1737 r. Rada Królewska nakazuje oznaczenie beczek z winem z wybrzeża Rodanu literami C.D.R. Można to uznać za pierwszą nazwę.

1766: Przodkowie rodziny nabywają zamek
Zamek został uszkodzony podczas wojen religijnych w XVI wieku. Rodzina de Pertuis, przybyła do Awinionu z Piemontu we Włoszech za Papieżami. W 1766 roku nabyli Chateau de Montfaucon. W ten sposób Joseph Gabriel de Pertuis został baronem de Montfaucon.

Syn Josepha Gabriela, Eugene, był burmistrzem Awinionu i członkiem parlamentu od 1826 do 1830 roku. Ożenił się ze szkocką damą, Agathą Clavering. Mieli syna imieniem Louis, barona Louisa de Montfaucon i córkę Wilhelmine.

1829: Vin de Monsieur le Baron
W rzeczywistości baron Louis i jego ojciec byli również miłośnikami wina, sprzedając swoje wino w Paryżu. Znaleziono stare etykiety z ich czasów, 1829 "Vin de Monsieur le Baron de Montfaucon", które zainspirowały obecnych właścicieli do stworzenia specjalnego cuvee z 15 odmian winorośli z posiadłości.

1880: Odbudowa Chateau de Montfaucon
To baron Louis zrealizował odbudowę i rozbudowę zamku w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Nowa fasada zamku nawiązuje do stylu szkockiego, inspirowanego przez jego matkę. Zamek zachował swój trójkątny kształt, co czyni go jedynym zamieszkałym do dziś trójkątnym zamkiem.

1910: Comtesse Madeleine
Baron Louis umiera. Opuścił zamek i posiadłość swojej młodej siostrzenicy Madeleine, ponieważ nigdy się nie ożenił ani nie miał dzieci. Po ślubie Madeleine zostaje Comtesse de Pins.

1936 do 1995: Piękne stare winorośle
Od 1936 do 1995 roku rodzina kontynuowała uprawę winorośli, ale sprzedała winogrona spółdzielni. To pozwoliło odziedziczyć piękne stare winorośle Grenache, Carignan, Cinsault i Counoise, które mają nawet 90 lat.

1995: Rodolphe de Pins przejmuje rodzinny majątek
Po ukończeniu studiów rolniczych we Francji i Kalifornii (UC Davis), Rodolphe de Pins produkuje wino w renomowanych posiadłościach Henschke w Barossie i Vieux Telegraphe w Châteauneuf du Pape. W 1995 roku przejmuje posiadłość Montfaucon. Odbudowuje winnicę i w 1995 r. Produkuje swój pierwszy rocznik w Montfaucon.

Dzisiaj…
Od 1995 roku posiadłość powiększyła się o ponad 60 hektarów winorośli. Ostatnim nabytkiem było siedem hektarów Cru Lirac, w tym działka starych winorośli Clairette w wieku 140 lat.
Asortyment obejmuje 9 cuvées, które są sprzedawane w ponad 20 różnych krajach.

Stare winnice
Montfaucon znajduje się naprzeciwko Châteauneuf-du-Pape, po drugiej stronie Rodanu. Winnice rozciągają się między Montfaucon a dwoma sąsiednimi miastami Roquemaure i St Genies de Comolas. Pierwotne 18 hektarów (1995) winnic wzrosło do 45 hektarów dzięki sadzeniu nowych winnic i kupowaniu starych. Winorośle mają do 90 lat, a średni wiek wynosi 40 lat. Wszystkie winnice są uprawiane z niskimi plonami (od 25 do 42 hl / ha).

Różne odmiany
Jedną z mocnych stron Montfaucon jest różnorodność gleb i ekspozycja (głównie wapienne kamienie na glebach mulistych piaszczystych, glebach gliniastych i piaszczystych) w połączeniu z dużym wyborem odmian winorośli rodanu (Grenache, Syrah, Carignan, Mourvèdre, Cinsault, Counoise , Viognier, Marsanne, Clairette, Bourboulenc, Picpoul). Ta różnorodność jest istotnym składnikiem jakości i pomaga uzyskać wgląd w złożoność win Montfaucon.

Dwa tysiąclecia historii winiarskiej w Dolinie Południowego Rodanu w naturalny sposób stworzyły wybór odmian winorośli dobrze przystosowanych do regionu i jego terenu: gleby, krajobrazu i klimatu. Jestem bardzo przywiązany do idei, że musimy chronić to naturalne dziedzictwo, które jest prawdziwym atutem naszego regionu. Ta ewolucja prowadzi do dobrze wyważonych i harmonijnych win o prawdziwej tożsamości Rodanu.

Zrównoważone rolnictwo

Mam naturalne podejście do uprawy winorośli i winiarstwa; winogrono jest owocem, dlatego produkt końcowy powinien zawsze wyrażać smak owocu. Kierujemy się zasadami zrównoważonego rolnictwa, ale nasza praca to przede wszystkim rolnictwo ekologiczne: nie stosujemy środków owadobójczych i używamy wyłącznie naturalnych nawozów (mieszanka obornika i kompostu z wytłoków). Pozostawiamy rodzime trawy, aby rosły na winnicach i kontrolujemy ich wzrost poprzez regularne koszenie i orkę w razie potrzeby (jeśli sezon jest zbyt suchy). Jest to sposób na utrzymanie możliwie całej gleby i utrzymanie niskich plonów.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony francuskiego producenta win Chateau Montfaucon.

Kup wino od francuskiego producenta Chateau Montfaucon w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661