Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Chateau Ste. Michelle

Historia i dziedzictwo
Dla wielu znajomość historii i pochodzenia wina znajdującego się w kieliszku nie jest najważniejsza. W Chateau Ste. Michelle, wielokrotnie nagradzane wina przeplatają się z bogatym dziedzictwem, tworząc doświadczenie, którego osoby próbujące ich win nigdy nie zapomną.

„Wielkie wino może pochodzić wyłącznie z Włoch lub Kalifornii.”

A przynajmniej takie było błędne przekonanie, że ojcowie założyciele Chateau postanowili udowodnić, że się mylili, kiedy po raz pierwszy dokonali przełomu lata temu i byli pionierami w regionie winiarskim w Waszyngtonie.

Wybudowana na posiadłości z 1912 r. należącej do barona drwali z Seattle, Fredericka Stimsona, korzenie winnicy sięgają zniesienia prohibicji.

W 1967 roku pod legendarnym winiarzem Andre Tchelistcheffem wprowadzono nową linię win premium vinifera o nazwie Ste. Michelle Vintners.

Pierwsze winorośle zostały zasadzone w Cold Creek Vineyard we wschodnim Waszyngtonie w 1972 roku.

Cztery lata później Ste. Michelle Vintners zbudowała winiarnię w stylu francuskim Chateau w Woodinville i zmieniła jej nazwę na Chateau Ste. Michelle.

Winnica Canoe Ridge Estate została założona w 1991 roku.

Obecnie producent świętuje ponad 50 lat winiarstwa. Od tego czasu połączyli tradycje winiarskie Starego Świata z innowacjami Nowego Świata. W rzeczywistości Chateau Ste. Michelle jest jedną z nielicznych winnic premium na świecie, która posiada dwie najnowocześniejsze winnice, jedną dla czerwonych i jedną dla białych win. Białe wina są produkowane w Chateau w Woodinville w stanie Waszyngton, a czerwone w winiarni Canoe Ridge Estate we wschodnim Waszyngtonie.

Jakość jest siłą napędową wszystkiego, co robią w Chateau Ste. Michelle. Winiarnia przez dziesięciolecia inwestowała w wysokiej jakości winnice w całej Columbia Valley, najlepszy sprzęt do produkcji wina i światowej klasy talenty winiarskie. To zobowiązanie do jakości doprowadziło Chateau Ste. Michelle, aby zdobyć jedne z najwyższych wyróżnień w dzisiejszej branży.

W Chateau doceniamy to, dokąd zmierzamy, tak samo jak tam, gdzie byliśmy. Z tego powodu zrównoważony rozwój jest dla nas ogromnym priorytetem. Z dumą wiemy, że zostaliśmy uznani za lidera branży. Nasze wysiłki na rzecz ochrony obejmują zmniejszenie zużycia energii, oszczędzanie wody oraz redukcję i zarządzanie odpadami stałymi. Wdrożyliśmy szeroką gamę programów recyklingu materiałów winiarskich, takich jak szkło, papier, tektura, palety, folie stretch, telefony komórkowe, baterie i świetlówki.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony kalifornijskiego producenta win Chateau Ste. Michelle.

Kup wina od kalifornijskiego producenta Chateau Ste. Michelle w naszym sklepie internetowym.