Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Cuvée Dissenay

Wina z regionu Langwedocja-Roussillon są produkowane na południu Francji, od wybrzeża Morza Śródziemnego po Prowansję. Chardonnay, Chenin Blanc, Picpoul, Muscat i Mauzac to jedne z najważniejszych białych winogron w regionie.

Chociaż istnieje duża różnorodność i ilość win produkowanych w tym regionie, białe wina są typowo aromatyczne i rześkie, często z nutami kwiatowymi i pestkowymi.

W winach z tego regionu można znaleźć pewne wyjątkowe walory. Wiele win z tego obszaru kosztuje znacznie poniżej 20 dolarów.

Chociaż w przeszłości region był znany z produkcji taniego wina stołowego, wiele winnic i spółdzielni zastępuje winorośle gorszej jakości gatunkami win wyższej jakości i metodami produkcji. Jakość stale się poprawia od lat 70-tych XX wieku, kiedy region był najbardziej znany z produkcji taniego wina dzbankowego.

Niektóre z bardziej znanych białych win, które pochodzą z tego regionu, to musujący Crémant de Limoux, który jest produkowany przy użyciu Méthode Traditionnelle. Te zimne ognie oferują świetną cenę za grosze!

Kup wina od francuskiego producenta Cuvée Dissenay w naszym sklepie internetowym.