Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Domaine Chatelain

Domaine Chatelain, od 1630 roku
Od tego czasu rodzina codziennie uprawia ziemię Pouilly sur Loire. 300 lat później André Chatelain zaoferował swoje wino za granicą i zbudował fundament międzynarodowej reputacji. Dwunaste pokolenie zarządza teraz obszarem Chatelain o powierzchni 30 hektarów winorośli, w Pouilly fumé AOC, rozmieszczonym w 6 miastach z 7 w oznaczeniu. Ta szczególna geografia złożona z działek zapewnia dobry przegląd wszystkich ziem tworzących „AOC”. Duża swoboda twórcza i drobiazgowy dobór mieszanek pozwalają zaproponować dobrze opracowane, wyważone i bardzo charakterystyczne wino. Obecnie w rocznikach domeny Chatelain istnieje cała wiedza i praca winiarza. Ale jest też dziedzictwem pokolenia na pokolenia z zamiłowania do winiarstwa.

Gleba
Wapienie z Barrois
Wapień osadowy utworzony z dużej ilości białych otoczaków (caillottes) w glebie zawierającej mniej lub więcej gliny. Gleby te są porowate i szybko się nagrzewają, co zwykle pozwala na wczesne dojrzewanie winogron. Gleby te są często suche i ubogie, wymagające codziennej pracy nad ich strukturą.

Flinty Clay
Wykonany jest z białej brązowej gliny i krzemienia w swojej masie, pokrywając wapienne płaskowyże kopców St. Andelain, opactwa St. Laurent i Tracy-sur-Loire. Gleba trudna w eksploatacji ze względu na swoją strukturę. Produkuje wina strukturyzowane, firmowe, o bardzo rozwiniętym mineralnym posmaku krzemienia.

Margle kimerydowe
Obejmuje większość winnic Pouilly, zbudowanych z gliniastych wapieni i skał wapiennych, a czasem skamieniałości w różnych sytuacjach. Gleby nagrzewają się na ogół wolniej na wiosnę i wymagają regularnego rozpakowywania. W ustach zapewnia owocową i długą długość.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony francuskiego producenta win Domaine Chatelain.

Kup wina od francuskiego producenta Domaine Chatelain w naszym sklepie internetowym.