Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Dr. Loosen

Położona nad rzeką Mosel w Niemczech, wśród jednych z najbardziej cenionych winnic na świecie, posiadłość Dr. Loosen należy do tej samej rodziny od ponad 200 lat.

Kiedy Ernst Loosen przejął właściciela w 1988 roku, zdał sobie sprawę, że mając nieszczepione winorośle mające średnio 60 lat w niektórych najlepiej ocenianych niemieckich winnicach, miał surowce do tworzenia oszałamiająco intensywnych, światowej klasy rieslingów.

Aby to osiągnąć, Ernst natychmiast zmienił praktyki stosowane w winnicach, aby radykalnie zmniejszyć wielkość upraw. Zaprzestał nawożenia chemicznego, preferując umiarkowane stosowanie nawozów organicznych i poprawek do gleby.

Rozszerzył swoje zaangażowanie w zrównoważone praktyki poza winnice i do winiarni, wdrażając ulepszenia w zakresie recyklingu materiałów, efektywności energetycznej i oszczędzania wody.

Podczas zbiorów nalegał na w pełni dojrzałe owoce, które zostały bardzo starannie wyselekcjonowane. I zwrócił się ku łagodniejszym praktykom piwnicznym, które pozwoliłyby winu rozwinąć swój pełny potencjał przy minimalnej ingerencji technologicznej.

Dziś wina Dr. Loosen cieszą się popularnością na całym świecie i nadal otrzymują nagrody i wyróżnienia od najlepszych recenzentów.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony niemieckiego producenta win Dr. Loosen.

Kup wina od niemieckiego producenta Dr. Loosen w naszym sklepie internetowym.