Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

E. & J. Gallo

E & J Gallo Winery to wytwórnia win i dystrybutor z siedzibą w Modesto w Kalifornii. Została założona w 1933 roku przez Ernesta Gallo i Julio Gallo i jest największym eksporterem win kalifornijskich. E & J Gallo Winery to największa rodzinna wytwórnia win w Stanach Zjednoczonych.

W okresie prohibicji Ernest i Julio Gallo uprawiali winogrona i sprzedawali je do wschodnich stanów, gdzie domowe wino było dozwolone.

14 czerwca 1933 r. Ernest Gallo złożył w administracji prohibicji wniosek o otwarcie zamkniętego magazynu win w San Francisco. 20 czerwca jego wniosek został odrzucony. Poinformowano go, że aby otworzyć magazyn, musi być właścicielem winiarni. A żeby być związanym jako wytwórnia win, musiał posiadać winnice. Następnie Ernest i Julio podjęli kroki w celu związania wytwórni win w imieniu ich nowo utworzonej spółki, E. & J. Gallo. Mieli wydrukowane materiały piśmienne, które zawierały dwa oznaczenia obok ich nazwy: „wytwórnia win” oraz „plantatorzy winogron i spedytorzy”. Majątek ich ojca posiadał zarówno firmy zajmujące się uprawą winorośli i spedycją, jak i winnice wymagane do założenia winnicy w tym momencie. Ernest zwrócił się do Board of Alcohol o zatwierdzenie tego papieru firmowego. Napisał, że on i Julio byli „plantatorami winogron z ponad 400 akrami winogron”.

Dwaj bracia założyli winnicę jesienią 1933 r. po zniesieniu prohibicji. Ernest i Julio konkurowali z większymi, bardziej ustabilizowanymi i lepiej finansowanymi firmami, w tym ponad 800 firmami winiarskimi założonymi w Kalifornii w ciągu pierwszych kilku lat po uchyleniu prohibicji. Bracia nauczyli się rzemiosła komercyjnego winiarstwa, czytając stare, sprzed prohibicji broszury opublikowane przez Uniwersytet Kalifornijski, które wydobyli z piwnicy Biblioteki Publicznej Modesto. Julio koncentrował się na produkcji wina, a Ernest na jego sprzedaży. Mieli tylko jeden ciągnik i mieli go używać na stałe na 12/12 godzinnych zmianach. W pierwszym roku działalności bracia wyprodukowali 177 000 galonów wina.

W 1957 roku E & J Gallo wprowadził na rynek wzmocnione, tanie białe wino Thunderbird. Wkrótce potem rynek amerykański zaczął odchodzić od tanich win. Ernest i Julio jako pierwsi wprowadzili zarządzanie marką i nowoczesny merchandising do przemysłu winiarskiego, a także byli liderem we wprowadzaniu nowych produktów na półki sklepowe. Byli pierwsi w przełomowych inicjatywach jakościowych, takich jak długoterminowe umowy z plantatorami winogron odmianowych i programy badawcze dotyczące winogron. Byli również pierwszymi, którzy utworzyli naprawdę znaczącą zagraniczną siłę sprzedaży i marketingu, aby eksportować wina kalifornijskie za granicę. Byli pionierami reklamy wina w telewizji i rozpoczęli wiele kampanii reklamowych win. (Jeden z nich pomógł spopularyzować „Hymne”, skomponowany i wykonany przez Vangelisa Papathanassiou, wykorzystując go jako podkład muzyczny w niektórych reklamach telewizyjnych.) Reklamy firmy z lat 60. koncentrowały się na kojarzeniu win wyprodukowanych w USA z europejskimi dobrymi regionami winiarskimi. W reklamie marki z lat 70. wystąpił Orson Welles, który powiedział: „Nie sprzedamy wina przed czasem”. W 1983 roku firma po raz pierwszy umieściła datę rocznika na jednym ze swoich win, Sonoma Cabernet Sauvignon z 1978 roku.

W latach 80. i 90. XX wieku firma E & J Gallo kupowała etykiety win z Europy i Australii. W 1993 r. E. & J. Gallo była największą wytwórnią win w kraju, z 25% udziałem w amerykańskim rynku wina. Julio Gallo zginął w wypadku samochodowym 2 maja 1993 r. Ernest zmarł w 2007 roku, a jego syn Joe Gallo przejął firmę jako dyrektor generalny.

14 września 2007 r. Martha Stewart Living Omnimedia ogłosiła partnerstwo z E & J Gallo Winery w celu wyprodukowania marki wina oznaczonej jako „Martha Stewart Vintage”. W 2011 r. Firma E & J Gallo sprzedała cydr marki Hornsby Grupie C&C i kupił posiadłość Modavi z Boisset Collection.

W 2017 roku E & J Gallo Winery kupiło winnicę Napa Valley Stagecoach.

W kwietniu 2019 r. Constellation Brands Inc. ogłosiła umowę sprzedaży marek win, w tym Clos du Bois i Mark West, firmie E & J Gallo Winery za 1,7 miliarda dolarów. Umowa została później dwukrotnie zmieniona, aby wykluczyć marki win musujących Cook's California „Champagne”, J. Roget American „Champagne” i Paul Masson Grande Amber Brandy.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony producenta E. & J. Gallo z USA.

Kup wina od producenta E. & J. Gallo z USA w naszym sklepie internetowym.