Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Enoport

Grupa Wines Enoport powstała z połączenia jednych z najstarszych i najbardziej prestiżowych portugalskich firm winiarskich, z których wszystkie mają charakter rodzinny i każda z nich posiada silną i określoną specjalność, która przyniosła im uznanie w kraju i za granicą.


Historia producenta win Wines Enoport

W 1881 roku João Camillo Alves podjął decyzję o komercjalizacji win wysokiej jakości w zorganizowany sposób, zakładając Adegas Camillo Alves, najstarszą firmę, która dała początek Enoport Wines Group.

W 1918 roku António Gonçalves Monteiro rozpoczyna swoją działalność w branży win. W czasach, gdy kraj wychodził z trudnej sytuacji gospodarczej (koniec I wojny światowej) z zaangażowaniem i inicjatywą wskazuje krajowi, którą drogą iść, zakładając jaskinie Monteiros i Cavipor.

W 1924 roku João Teodósio Barbosa, wizjoner portugalskiej historii wina, poszedł dalej, zakładając jaskinie Dom Teodósio. Postawił na innowacje, dzięki czemu firma została uznana za jednego z pionierów w handlu winem butelkowanym.

W 1939 roku João Júlio Alves, przedsiębiorca i strateg, odważnie i w niekorzystnym scenariuszu tworzy firmę specjalizującą się w sprzedaży markowych win, słynne Caves Velhas - Companhia Portuguesa de Vinhos de Marca.

W 1940 roku José Moura Bastos odważył się marzyć. Założył jaskinie Moura Basto i zaczął produkować zielone wina ze swoich posiadłości, jednego z rodzajów wina o największej konsumpcji w Portugalii i na świecie.

W 1954 roku Acácio Moreira da Rocha założył firmę, która później była znana jako Caves Acácio.

W 2005 roku różne firmy połączyły się w grupę, która będzie musiała stawić czoła wielkim wyzwaniom: budowanie własnej tożsamości i kultury, nowe sposoby myślenia i działania oraz całkowicie odnowiona dynamika biznesowa.

Misją grupy Wines Enoport jest aktywne uczestniczenie w rozwoju branży winiarskiej i alkoholowej, każdego dnia pracując nad poprawą jakości produktów i usług oferowanych ich klientom.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony portugalskiego producenta win Enoport.

Kup wina od portugalskiego producenta Enoport w naszym sklepie internetowym.