Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Faustino Group

Grupo Faustino to firma rodzinna od czwartego pokolenia, niekwestionowany lider w produkcji i eksporcie wysokiej jakości win. Grupa posiada siedem winnic zlokalizowanych w kluczowych hiszpańskich nazwach pochodzenia. Większość działalności winiarskiej koncentruje się w regionie DOCa Rioja, gdzie znajdują się Bodegas Faustino, Bodegas Campillo ND Bodegas Marqués de Vitoria.

W La Mancha Grupa posiada Bodegas Leganza oraz Bodegas Valcarlos w nazwie pochodzenia Navarra. Nazwa pochodzenia Ribera del Duero była świadkiem narodzin jednego z najbardziej ambitnych projektów Grupy Bodegas Portia.

Grupo Faustino jest również właścicielem Bodegas Victorianas, który produkuje wina z wybranych winogron z różnych hiszpańskich regionów winiarskich. Prestiżowa grupa rodzinna założona w 1861 roku, posiadająca jedne z najbardziej rozpoznawalnych i wiodących marek eksportowych Rioja Gran Reserva.

Grupo Faustino rozpoczęła swoją międzynarodową karierę w latach 60. od pierwszego eksportu do Austrii. Ta koncentracja na eksporcie stale rośnie i obecnie około 60% sprzedaży odbywa się na rynku międzynarodowym.

Marki Grupo Faustino są obecne w 130 krajach, z czego ponad 70% eksportu przypada na Unię Europejską. Inne główne kraje, w których obecna jest Grupo Faustino: Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Australia, Indonezja i osiedla bałtyckie.

Są wiodącym na świecie eksporterem Rioja Gran Reservas, z 39% udziałem ilości win Rioja. Wszystkie te liczby świadczą o międzynarodowej renomie, jaką osiągają ich wina.