Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Bodegas Valdemar

130 lat historii, która rozpoczęła się na małym, wąskim kamiennym torze w Oyón.

Bodegas Valdemar to historia wina, która rozpoczęła się w 1889 roku od Joaquína Martíneza Bujandy, pierwszego pokolenia tej sagi winiarskiej, który w tym czasie produkował wino w rodzinnym mieście Oyón. Jego syn Marcelino poszedł w jego ślady, podobnie jak jego wnuk Jesús, który wraz z synem o tym samym nazwisku, a obecnie prezesem winnicy, założył Bodegas Valdemar w latach 80.

Obecnie Jesús Martínez Bujanda, czwarte pokolenie, wraz ze swoimi dziećmi Jesús i Ana w piątym pokoleniu, nadal posuwają się naprzód w swojej chęci zaskoczenia i oczarowania konsumentów nowościami, które oferują to coś osobistego, wyróżniający się dotyk. Pionierski gen, który skłonił Jesúsa Martíneza Bujandę do przełamania pleśni w latach 80. XX wieku poprzez produkcję charakterystycznych win, takich jak pierwsze białe wino fermentowane w beczkach, a który później wprowadził na rynek pierwsze wina ze szczepu Maturana i White Tempranillo, został wyraźnie odziedziczony przez jego dzieci, Ana i Jesús. Obaj są odpowiedzialni za poszerzenie horyzontu winiarskiego poprzez zejście na ląd w Walla Walla (USA), stając się tym samym pierwszą nieamerykańską winiarnią, która tam powstała.

Ich posiadłości, ziemia i działki są dla ich rodziny źródłem wielkiej dumy. Rzeczywiście, jest to miejsce, w którym spotykają się najczęściej, a nie w winnicy. Co roku ich winnice oferują swoje najlepsze owoce, z których powstają ich autorskie wina. Od 1889 roku Bodegas Valdemar całą swoją pasję i pracę poświęcił uprawie i pielęgnacji winorośli, zgodnie z filozofią produkcji win wyłącznie z własnych winnic.