Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Fiuza & Bright

Z Portas do Sol belvedere w Santarém City, jest piękny widok na równiny bagna Ribatejo, gdzie dominują winnice, z płynącymi wodami rzeki Tejo, a za tym wszystkim piękne miasto Almeirim. Uznane w kraju i za granicą ze słynnego „Sopa da Pedra” *, Almeirim jest również znane ze swoich melonów i win. W tym mieście winiarnia Fiuza, ze swoimi dobrze zakorzenionymi tradycjami, jest częścią historycznego dziedzictwa w produkcji wysokiej jakości win. Znajduje się w pobliżu północno-wschodniego wjazdu do miasta Almeirim. Historyczna winiarnia łączy historię z najnowocześniejszą technologią. Niedawno został ozdobiony grafiką przez dwóch portugalskich artystów, co nadało budynkowi nowego uroku.

Rodzina Fiuza posiada winnice i produkuje wino od ponad wieku w dwóch swoich posiadłościach położonych w regionie Tejo. Pan Joaquim Mascarenhas Fiuza był 11. pokoleniem rodziny markiza de Fronteira. Był ojcem obecnych właścicieli firmy oraz osobą odpowiedzialną za stworzenie i rozwój marki Fiuza. Firma rozpoczęła swoją działalność na początku XX wieku, kiedy pan Joaquim Mascarenhas Fiuza i jego wujek rozpoczęli produkcję wina w rodzinnych posiadłościach. Pan Joaquim Mascarenhas Fiuza miał dwie pasje: winiarstwo i żeglarstwo, a w trakcie jego długiego życia (żył 102 lata) potrafił entuzjastycznie rozwijać obie.

Ze względu na swoją wspaniałą karierę żeglarską, jako sportowiec, był jednym z najbardziej utytułowanych portugalskich sportowców. Jako żeglarz Star Class brał udział w 3 Igrzyskach Olimpijskich (Berlim w 1936 r., Londyn w 1948 r., Helsinki w 1952 r.), 4 Mistrzostwach Świata i 6 Pucharach Europy. Najważniejszymi osiągnięciami były brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku, dwa złote medale w Pucharze Europy w 1957 i 1958 roku oraz 4. miejsce na Mistrzostwach Świata w 1952 roku. Był także 9-krotnym mistrzem kraju. (Zobacz pełną listę nagród tutaj)

Jeśli chodzi o swoją drugą pasję, winiarstwo, był wyznacznikiem firmy Fiuza. W 1985 roku Joaquim Mascarenhas i Peter Bright, australijski winiarz zrodzony z Portugalii, postanawiają nawiązać współpracę i stworzyć firmę Fiuza & Bright.

Pionierzy w uprawie francuskich odmian winogron w Portugalii, specjalizują się w winach jednoodmianowych. Obecnie Fiuza produkuje wina z winogron portugalskich i międzynarodowych, z winogronami pochodzącymi z ich jednej posiadłości: Quinta da Requeixada i Quinta da Granja. Do najważniejszych odmian czerwonych należą: Touriga Nacional, Alicante Bouschet, Aragonez, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, a do najważniejszych odmian białych należą: Alvarinho, Arinto, Vital, Fernão Pires.

Jakość win Fiuza została doceniona w kraju i na świecie przez najbardziej znane publikacje i konkursy, ale szczególnie przez konsumentów, którzy każdego dnia piją te wina.

Właściciel dwóch nieruchomości położonych na obszarze geograficznym Ribatejo, posiada 120 hektarów winnic, rozmieszczonych na obszarach Almeirim i Santarém. Te „Quintas” są wyposażone w doskonałą infrastrukturę od czasów, gdy wielkie zgromadzenia ludzi przybywały i pozostawały na tym obszarze w czasie żniw. Gleby gliniaste, gliniaste wapienne i piaszczyste powiązane ze specyficznymi mikroklimatami stwarzają doskonałe warunki do uzyskania wyjątkowej jakości winogron.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony portugalskiego producenta win Fiuza & Bright.

Kup wina od portugalskiego producenta Fiuza & Bright w naszym sklepie internetowym.