Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Ilex Vinhos

Obszar Gavião produkuje wino od wieków. Prawa miejskie już w XII wieku zawierały przepisy regulujące uprawę winorośli. Winorośl i wina były tak ważne w regionie, że lokalne prawo w XVIII wieku mówiło o ochronie winorośli przed ludźmi i zwierzętami.

Ten fragment z Gavião - Memórias do Concelho, książki o historii hrabstwa, odzwierciedla tę troskę: w 1753 roku ogłoszono, że „ktokolwiek z miasta lub jego okolic wszedł do winnicy lub pola bez ponoszenia tam obowiązków”, ma grzywnę w wysokości 100 réis i trzy dni więzienia. Ponadto zabroniono „otwierania bram do winnic, co groziło grzywną w wysokości 500 réis za sztukę za każdą osobę lub zwierzę znalezione w winnicy. Właściciel zostałby ponadto ukarany grzywną w wysokości 250 réis za każdą bramę pozostawioną niestrzeżoną ”. Te ogrodzenia miały chronić winnice.

Ilex Vinhos, Lda ma na celu stworzenie wyjątkowych i wyróżniających się win, które konkurują z jednymi z najlepszych win w Portugalii. Firma została założona przez rodzinę posiadającą ziemię w Gavião, Portalegre, w regionie Alentejo. Ta rodzina jest aktywna w regionie od kilku pokoleń, prowadząc lokalnie biznes znany jako Casa Rebelo. Byli świadkami ewoluującego przebiegu wydarzeń ekonomicznych, społecznych i politycznych i przetrwali ciężkie przeciwności, w tym niszczycielskie pożary w 2003 roku.

Winnice znajdują się na jednej z posiadłości Ilex Vinhos, Herdade da Margalha. Produkcja wina odbywa się w pobliskiej winiarni pod okiem ich zespołu winiarskiego, kierowanego przez prof. Virgílio Loureiro. Stara winiarnia Margalha jest obecnie poddawana renowacji do wykorzystania w przyszłości.

Pomimo swojej starożytnej historii, Ilex Vinhos jest nowoczesnym projektem, a jego początkowy sukces został potwierdzony znacznym sukcesem rynkowym, a także otrzymanymi nagrodami, zwłaszcza za wina Pausa.

Kup wina od portugalskiego producenta Ilex Vinhos w naszym sklepie internetowym.