Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Le Contesse

Właścicielem winnicy „Le Contesse” jest od 1976 roku Loris Bonotto.

Jego rodzina ma starożytne korzenie, imię Bonotto pochodzi od łacińskiego słowa Bonu, które oznacza dobry charakter i świadomość. Jego rodzina była już w republice Wenecji we wspomnianym 1300 roku. Jest historyk o imieniu Francipane, który znalazł inne znaczenie: przyniesiesz szczęście rodzinie, do której chodzisz. Do imienia Bono dodajemy Otto, z longobardiańskiego Odana, czyli właściciela. Rezultatem jest Bonotto. Pochodzenie rodziny to prawdopodobnie obszar subalpejski i alpejski obszar Wenecji. Ich celem była uprawa ziemi, która była żyzna i pełna wody, co czyni ją idealną dla rolnictwa i hodowli.

Już w 1600 roku można było kupić pole z 70-hektolitrową beczką o wartości 40 dukatów (248 lirów). Winnice posiadały bardzo stary system uprawy zwany „a Tirella”, który później w 1860 roku został zmieniony na „Bellussera” dzięki rodzinie Bellussi von Tezze di Piave. Obecnie w XXI wieku nosi nazwę „Silvoz”. Na winnicach uprawiano Marzeminę, Recandinę lub Rabosa i czarną Pignolę; winogrona zbierano w beczkach, a następnie gotowano na moszcz przez 6 do 8 dni. Następnie byli naciskani przez co najmniej 4 ludzi na beczkę. Produkcja była na osobiste potrzeby; niemniej jednak jego część była sprzedawana w barach w Wenecji.

Jego dziadek Vincenzo i babcia Genoveffa; była surową kobietą, która prowadziła gospodarstwo domowe i winiarnię. Dziadek został pasowany na rycerza Vittorio Veneto i walczył na pierwszej linii frontu podczas I wojny światowej. Doświadczenie życiowe pomogło mu odnaleźć siebie. Jego słowa i historie były żywymi znakami w szkołach aż do jego śmierci w 1980 roku.

Mama Bonotto jest niską kobietą; ma 91 lat i prawie codziennie jeździ na rowerze, żeby dostać espresso i spotkać się z nim. Zawsze była prawdziwą damą. Piękna, dobrze ubrana i z wieloma sekretnymi kochankami w młodości. Poszła do „Conegliano Bene”, ale w końcu pewnego dnia poznała Pietro i zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Przyprowadził ją do Rai von San polo di Plave. Całe jej życie było poświęcone winnicom, chociaż nadal uwielbiała uczestniczyć w miłych i wyszukanych imprezach oraz podróżować po całym świecie. Wciąż pamięta drugi października, kiedy zbierała plony, a potem urodził się Bonotto. Prawdopodobnie z powodu dorastania między winnicami przyszła jego pasja do wina. Jego ojciec Pietro był cichym człowiekiem, świetnym pracownikiem, który nigdy nie męczył się pomagać innym, wcześnie odszedł z powodu raka. To on pomógł mi zrealizować Bonotto jego marzenie, kupując kawałek ziemi, który był wtedy dużo wart.

Ziemia była kiedyś własnością hrabiny Tiepolo Wenecji, stąd pochodzi nazwa. W roku 1976 otworzył z żoną ich winiarnię. Na tej ziemi zasadzili pierwszą winnicę metodą Bellussary, historyczną winnicę, o którą szczególnie dbają ze względu na jej tradycję.

Od dzieciństwa fascynowała go technologia. Gdyby nie został winiarzem, z pewnością zostałby mechanikiem. Entuzjazm dla maszyn, silników i technologii jest prawie tak duży, jak entuzjazm dla winorośli. Innowacyjne technologie i żywe tradycje są potwierdzeniem sukcesu ich produktów.

Jestem producentem wina i zrobiłem to, ponieważ w to wierzyłem i bardzo chciałem, aby ludzie na całym świecie mogli pić Prosecco dobrej jakości.

Zachęcamy do dowiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Le Contesse.

Kup wina od włoskiego producenta Le Contesse w naszym sklepie internetowym.