Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Los Boldos

[produkty]

Jeden z tradycyjnych obszarów winiarskich w Chile, który rośnie na arenie międzynarodowej ze względu na wyjątkową jakość i niepowtarzalny charakter swoich win. Dolina Cachapoal znajduje się w centralnej części Chile, a dokładniej w regionie Libertador General Bernardo O'Higgins. Położona 100 km na południe od Santiago dolina ta wzięła swoją nazwę od rzeki Cachapoal, która przecina region od Andów do Oceanu Spokojnego. Winnica Lod Boldos znajdująca się w dolinie Cachapoal nosi nazwę „Andy”, prawnie uznając wielki wpływ spływający z Andów. Wyjątkowa lokalizacja świadczy o niezwykłym wpływie tego masywnego pasma górskiego, które zsuwa się po zboczach na wewnętrzne równiny; ustabilizowanie warunków klimatycznych i wielkiej amplitudy termicznej, która jest charakterystyczną cechą win tego producenta.

Lod Boldos to firmą rodzinna, starająca się odtworzyć w swoich winach chilijskich to, co robili od pokoleń w Europie. Rodzina Guedes od dziesięcioleci kieruje tą odnoszącą sukcesy grupą winiarską, produkującą wina wyjątkowej klasy. Należą do prestiżowej portugalskiej grupy winiarskiej obecnej w Argentynie, Hiszpanii i Nowej Zelandii. Posiadają również globalną sieć dystrybucji, która wspiera i zapewnia im obecność na całym świecie.

Viña Los Boldos to rodzinna wytwórnia win położona na wyjątkowych glebach Cachapoal Andes Valley w Chile. Ich pierwsza winnica została zasadzona w 1948 roku w miejscowości Santa Amalia, położonej w Requínoa w VI Regionie; lata później, w 1991 roku, Viña Los Boldos została stworzona z myślą o produkcji wysokiej klasy win, łącząc niezwykłe terroir Cachapoal Andes Valley z tradycyjnymi francuskimi technikami winiarskimi. Później, w 2008 roku, Viña Los Boldos została przejęta przez Sogrape Group; bardzo ważna portugalska firma rodzinna z obecnością produkcyjną i własną dystrybucją na wszystkich kontynentach.

Wierzymy w odpowiedzialny rozwój i gwarantujemy zrównoważony rozwój środowisku i społeczności, która nas otacza. W związku z tym w 2014 roku otrzymaliśmy pełny certyfikat zrównoważonego wina Chile w trzech dostępnych aspektach: winnica, winiarstwo i aspekt społeczny. Jest to nasz sposób na okazywanie naszego nieustannego zaangażowania w poszanowanie i ochronę zasobów naturalnych i środowiska, a także zapewnianie dobrego samopoczucia i poprawę jakości życia społeczności.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony chilijskiego producenta win Los Boldos.

Kup wina od chilijskiego producenta Los Boldos w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661