Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Marques De Grinon

Carlos Falcó y Fernández de Córdova, markiz Griñón, był jednym z pionierów modernizacji uprawy winorośli i produkcji wina w Hiszpanii. Ukończył inżynierię agronomiczną na Uniwersytecie Lovaine (Belgia), a później także na Uniwersytecie Davis (Kalifornia).

W 1974 roku wprowadził do Hiszpanii odmiany winogron Cabernet Sauvignon i Merlot, a następnie Chardonnay, Petit Verdot i Syrah. Pierwsze dwa wina, sprzedawane pod kierownictwem profesora Emile Peynauda z Bordeaux, to białe wino „Marqués de Griñón” Rueda Superior 1982, zaprezentowane na rynku hiszpańskim wiosną 1983 r., A następnie „Marqués de Griñón” Cabernet Sauvignon. Wino czerwone 1982, zaprezentowane w Londynie w 1986.

W 1989 r. rozpoczęto budowę nowej podziemnej, klimatyzowanej piwnicy na wino na terenie posiadłości „Valdepusa” o zdolności fermentacyjnej 2000 hl, budynku do leżakowania w beczkach (pojemność 2000 beczek) i drugiego do leżakowania w butelkach (pojemność 600 000 butelek) w swojej posiadłości w Malpicy.

W latach 1989-1990 rozpoczął produkcję dwóch nowych win, będących wynikiem dogłębnych badań w dolinie rzeki Duero:

Marqués de Griñón Rueda Superior Crianza, białe wino fermentowane i leżakowane w nowych beczkach z francuskiego dębu. Marqués de Griñón Durius, a Crianza (wino trzeciego roku) na bazie winogron Tinto Fino i Tinta de Toro. W lutym 1994 roku, po trzech latach badań i produkcji we współpracy z Bodegas Berberana w ich winiarni w Ollauri (La Rioja), podpisano umowę joint venture na produkcję szlachetnego czerwonego wina w La Rioja.

W marcu 2000 roku Marqués de Griñon odkrywa ostatnią hiszpańską część Valle del Duero, region Upper Duero i nabywa 30-godzinną posiadłość winiarską, w której zostanie zbudowana nowoczesna winiarnia: Bodegas Durius.

Dominio de Valdepusa (Montes de Toledo):

Winnice i piwnice winiarskie Malpica znajdują się na posiadłości Valdepusa (własność rodziny od 1270 r.), W Malpica de Tajo na południu Hiszpanii i 50 km od Toledo w Dominio de Valdepusa.

La Bodega de Malpica

Znajduje się w zabytkowym budynku z XVIII wieku i jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię. Podziemne kawerny, całkowicie odnowione w 1989 roku, posiadają nowoczesną instalację z klimatyzacją i regulacją wilgotności, która umożliwia produkcję i leżakowanie wina w kontrolowanej temperaturze.

Winnice

Znajduje się w Malpica de Tajo, 50 km. z Toledo była to pierwsza winnica w Hiszpanii, w której zastosowano mieszany system plantacji. Technika ta pozwala na zastosowanie najbardziej zaawansowanej technologii „zarządzania baldachimem”.

W historycznej części Valdepusa winnice zajmują obszar 50 hektarów, z których 30 jest obecnie obsadzonych Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Petit Verdot i Syrah, przy użyciu systemu mieszanego.

Dominio de Susar (La Rioja)

W Dominio de Susar znajduje się ponad 400 beczek z francuskiego i amerykańskiego dębu, w których dojrzewają wina. Autochtoniczny Tempranillo współistnieje z doświadczalnymi Syrah, Cabernet Sauvignon i Merlot w ich winnicach, które zajmują ponad 20 hektarów. W winnicach Dominio de Susar stosuje się nawadnianie metodą kroplową i systemy zarządzania baldachimem. Systemy te okazały się już bardzo skuteczne w Dominio de Valdepusa.

Bodegas Durius (Alto Duero)

Piwnice z winami Durius znajdują się w Arribes del Duero; 140 km dolin o specyficznym mikroklimacie, który w połączeniu z jakością gleby sprawia, że jest to idealny teren do uprawy winorośli. Posiadamy 31 hektarów na posiadłości, na których stosujemy najnowsze technologie do produkcji winogron wysokiej jakości, nawadniania kroplowego, krat do zarządzania baldachimem, automatycznego nawożenia itp.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony hiszpańskiego producenta win Marques De Grinon.

Kup wina od hiszpańskiego producenta Marques De Grinon w naszym sklepie internetowym.