Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Marques De Murrieta

Marqués de Murrieta Estates and Wines jest prowadzona przez rodzinę przyzwyczajoną do profesjonalizmu i codziennego wysiłku. Dwoje rodzeństwa o galicyjskim sercu, które z miłością i wdzięcznością wspomina swoich rodziców. Chus Suárez-Llanos i Vicente Cebrián-Sagarriga, wspaniali i wzorowi rodzice, niestrudzeni pracownicy i w istocie godna podziwu rodzina.

Rozpoczęli wspaniały biznesowy i rodzinny projekt, który dzisiaj chcą kontynuować z taką samą siłą i entuzjazmem. Przekazali wartość zjednoczonej rodziny, pokazali codzienny wysiłek, aby nie bać się walki, sens ofiary i powód wysiłku. Podzielili się tym, jak wygrywać, a także jak przegrywać, zawsze bez osłabienia, patrzenia w przyszłość, szukania radości. Przekazali potrzebę szacunku i wierności przeszłości, ale nie zapominając o naszej przyszłości, zawsze patrzymy w przyszłość. Dali swoją wiarę, pewność siebie, miłość do życia i wszystkich ludzi, ich pragnienie, aby zawsze w istocie dawać ich czarujący sposób życia.

Historia winnicy Marqués de Murrieta jest nierozerwalnie spleciona z historią wina Rioja. Założyciel winnicy, Marqués de Murrieta, sprowadził do Hiszpanii techniki produkcji z Bordeaux. W 1852 roku wyprodukował swoje pierwsze wino w Logroño, przenosząc się do posiadłości Ygay pod koniec lat siedemdziesiątych XIX wieku. Położona w samym sercu La Rioja posiadłość jest domem dla zamku Ygay, siedziby winiarni Marqués de Murrieta. Zamek otoczony jest 300 hektarami winnic.

W 1983 roku rodzina Cebrián-Sagarriga przejęła posiadłość, rozpoczynając w 2007 roku skrupulatne prace renowacyjne na zamku Ygay, które zostały zakończone w 2014 roku, w którym winiarnia ponownie otworzyła swoje podwoje. Zwiedzający mogą teraz korzystać z wycieczek z przewodnikiem rozpoczynających się w winnicy, kontynuowanych przez odnowione stuletnie obszary i zakończonych profesjonalną degustacją win.

Uznawany za jeden z najbardziej znanych stuletnich budynków przemysłowych w Europie, zamek Ygay obejmuje całą historię winiarstwa Marqués de Murrieta. W zamku można odwiedzić historyczną piwnicę produkcyjną, pomieszczenia do leżakowania w beczkach oraz kolekcję win od 1852 roku do chwili obecnej, przeglądając po drodze historyczne etykiety i dokumenty Marqués de Murrieta. To prywatna kolekcja o nieobliczalnej wartości. Zamek Ygay stał się idealnym miejscem do organizowania imprez, obejmującym kilka jadalni, salę degustacyjną, duży wygodny salon z fortepianem, a nawet winiarnię, w której można spróbować wszystkich win Marqués de Murrieta i Pazo de Barrantes.

Posiadłość Pazo de Barrantes znajduje się na terenie Rias Baixas D.O. i składa się z 12 hektarów winorośli albariño otaczających zabytkową posiadłość z 1511 roku.

Powstała z myślą o średniej wielkości winnicy oferującej wina najwyższej jakości. Reprezentuje ciągłość, jeśli chodzi o produkcję wina, ducha winnicy Rioja założonej przez markiza Murrieta, ponieważ winnica jest przez cały czas kontrolowana: system szkolenia winorośli, przycinanie, plony i optymalny czas zbioru ręcznego.

Jego położenie w dolinie Salnés sprawia, że Pazo de Barrantes jest kolebką białych win z Rías Baixas. Jest to podregion o największym wpływie atlantyckim, który występuje w winogronach albariño uprawianych w tej winnicy.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony hiszpańskiego producenta win Marques De Murietta.

Kup wina od hiszpańskiego producenta win Marques De Murrieta w naszym sklepie internetowym.