Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Monteverdi Vini

Od 1920 roku rodzina Monteverdi nieustannie poszukuje wysokiej jakości włoskiego wina, wybierając najbardziej prestiżowe winogrona z Bel Paese i przekazując z ojca na syna dziedzictwo kultury winiarskiej, która doskonaliła się przez dziesięciolecia. Przez te wszystkie lata winnica ewoluowała, unowocześniając zarówno pod względem wyposażenia, jak i wydajności enologicznej. Znalezienie równowagi między tradycją a innowacją: to stałe zaangażowanie winnic Monteverdi, a jednocześnie gwarancja nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Historia rodziny Monteverdi jest związana ze światem wina od 1796 roku z Angelo Marią Monteverdi, który wyprodukował wino, aby ofiarować je swoim gościom w swojej tawernie. Z pokolenia na pokolenie docieramy do 1920 r., gdzie wraz z Francesco Monteverdim powstała pierwsza nowoczesna winiarnia, która wkrótce stała się ważną rzeczywistością dla wszystkich win z doliny Padu. Ale to dzięki Antonio Monteverdiemu dzięki jego dalekowzroczności sława rodzinnej firmy rozwija się i jest utrwalona dzięki produkcji win typowych dla wszystkich regionów Włoch.

Piwnica ma pojemność 2 milionów litrów wina luzem; wino przechowywane w zbiornikach jest stabilizowane na zimno z jak największym poszanowaniem dla jakości produktu. Następnie jest sprawdzany w fazie uszlachetniania, aż do wysłania do butelkowania. Linia rozlewnicza ma zdolność produkcyjną ponad 10 milionów butelek rocznie

Od ponad dwudziestu lat Monteverdi Vini kieruje swoją ofertę nie tylko na rynek krajowy, ale także międzynarodowy. Ich produkty są obecne w ponad 40 krajach, a eksport stanowi obecnie 70% produkcji firmy. Eksport, oprócz pokrycia całej Europy, obejmuje również wiele obszarów pozaeuropejskich, takich jak Afryka, Karaiby, Ameryka Południowa i Azja Południowo-Wschodnia.

Ich wykwalifikowana i stale rozwijająca się produkcja jest taka dzięki wyłącznemu wykorzystaniu najlepszych winogron, tradycyjnej winifikacji oraz zastosowaniu nowoczesnego sprzętu i skrupulatnych systemów przetwarzania.

Kup wina od włoskiego producenta Monteverdi Vini w naszym sklepie internetowym.