Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

  • Moet Ice

    Moet Ice

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Niepoort

Niepoort to niezależna firma rodzinna od ponad półtora wieku. Pięć pokoleń zastąpiło firmę Niepoort, odkąd Franciscus Marius Niepoort założył firmę w 1842 roku. Prawie zawsze dwa pokolenia pracowały obok siebie przez wiele lat, przyczyniając się do pomyślnej transformacji. W tej chwili z entuzjazmem czekają na przyszłe szóste pokolenie, oczekując bliskiej współpracy.

Piąte pokolenie: Eduard Dirk Niepoort i Verena Niepoort. Dirk stoi na czele firmy od czasu formalnej emerytury Eduarda Rudolpha Niepoorta w 2005 roku. Dirk, urodzony w 1964 roku, odkrył świat wina podczas studiów w Szwajcarii. W 1987 roku Dirk dołączył do swojego ojca, Rolfa Niepoorta, w rodzinnym biznesie i został wezwany do innowacji, utrzymując dobre tradycje. Pierwszym ważnym krokiem było nabycie własnych winnic: Quinta de Nápoles i Quinta do Carril w Cima Corgo, regionie, który tradycyjnie produkuje najlepsze wina portowe. Ponownie nasadzono 15 hektarów winnic i starannie utrzymano 10 hektarów 60-letnich winnic. Posiadanie farm i winnic w Douro było ważnym krokiem w produkcji wina Porto i pierwszych niefortyfikowanych win Niepoort. Zamiłowanie Dirka do win, pokorny szacunek i ciekawość Douro terroir zdefiniowały ducha Niepoort w ciągu ostatnich dwóch dekad i są nieustanną inspiracją dla zespołu. Siostra Dirka, Verena, dołączyła do firmy jako dyrektor wykonawczy w 2005 roku.

Czwarte pokolenie: Eduard Rudolf van der Niepoort. Rolf urodził się w marcu 1927 roku. Od dzieciństwa interesuje się mechaniką, ale ma dobre wyczucie biznesowe. W 1950 roku dołączył do swojego ojca Eduarda w rodzinnym biznesie. Jego doświadczenie było cennym dodatkiem i był w stanie pokonać trudny finansowo okres. Rolf poświęcił się interesom biznesowym i relacjom międzyludzkim w firmie i poza nią oraz był konserwatywny, jeśli chodzi o produkcję wina. Rolf z nostalgią wspomina produkcję Vintage Port z 1970 roku, jakby był to jego własny twór, od początku do końca. Obecnie uważany jest za jeden z największych portów Niepoort. Jak wszyscy członkowie rodziny Niepoort, jest on wielkim kolekcjonerem: zabytkowych samochodów, antyków, a zwłaszcza portugalskiej broni.

Trzecie pokolenie: Eduard Marius Niepoort. Eduard urodził się 14 września 1890 roku w Porto. Był niezwykle uzdolnionym i urodzonym naukowcem. W 1912 roku z powodu śmierci ojca Eduard Marius Niepoort został zmuszony do przyłączenia się do rodzinnego biznesu. Rolf Niepoort, jego syn, wspomina swojego ojca jako osobę „zainteresowaną kilkoma dziedzinami, takimi jak chemia, fizyka i mechanika, i był człowiekiem z doskonałym poczuciem humoru”. Jak mówi Elisabete, który z nim współpracował, już wtedy związany z administracją, był prawdziwą „ikoną inteligencji”, osobą uczciwą i bardzo przemyślaną w podejmowanych decyzjach. Eduard Marius odszedł z firmy jako aktywny partner w 1980 roku i poświęcił swój czas wielu swoim hobby i kolekcjom. Eduard Marius Niepoort zmarł w wieku 91 lat (3 czerwca 1982 r.).

Drugie pokolenie: Eduard Karel Jackob. Eduard Jackob urodził się w 1848 roku w Porto. Niepoort był już dobrze prosperującą firmą, kiedy Eduard Karel przejął rodzinny biznes i kontynuował dzieło swojego poprzednika.

Pierwsze pokolenie: Franciscus Marius van der Niepoort. Założyciel, Franciscus, urodził się w 1813 roku w Hilversum w Holandii. Ożenił się z Francisca Louisa Elisabeth Ehlers. Franciscus Marius przyjechał do Portugalii, aby stworzyć firmę Niepoort, producenta Porto. Założył firmę jako sprzedawca w Porto, bez własnej ziemi i winnic. Był przede wszystkim kupcem Porto. Zmarł w Porto 7 marca 1887 r.

Sztuka Master Blendera również przechodziła z pokolenia na pokolenie. José Nogueira był czwartym członkiem rodziny, który praktykował swoją sztukę w Niepoort, który pracował w firmie od ponad 50 lat. Jego syn José Rodrigo dołączył do zespołu we wrześniu 2006 roku i pracowali razem do 2011 roku, obecnie piątego pokolenia rodziny Nogueira.

W 2010 roku Niepoort świętował 50. rocznicę powstania rodziny z Master Blenderem José Nogueirą.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony portugalskiego producenta win Niepoort.