Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Olivier Hillaire

Domaine des Relagnes istniała do 2006 roku, której właścicielem był Henri Boiron. Domena obejmowała 16 ha Chateauneuf du Pape i 3 różne cuvées z czerwonego Chateauneuf du Pape, podstawowe cuvée, Cuvée Vigneronne i Cuvée Les Petits Pieds d'Armand. Olivier Hillaire, zięć Henri Boirona, pracował w tej dziedzinie i dzięki pomocy enologa Phillippe Gambie wina zyskały dobrą reputację.

W 2006 roku Henri Boiron zdecydował się przejść na emeryturę i chciał sprzedać posiadłość. 80% pól zostało sprzedanych właścicielowi Chateau Calissanne, producenta Coteaux d’Aix-en-Provence w Lancon de Provence. Ta domena jest również właścicielem budynków położonych przy Route de Bedarrides.

Reszta winnic Domaine Relagnes została zakupiona przez Oliviera Hillaire'a, który obecnie posiada 3 ha Chateauneuf du Pape (bez żadnego kiczu wiedział, które 3 ha są najlepsze) i 5 ha Cotes du Rhone. Ponieważ Hillaire nie ma jeszcze własnych piwnic, jego wina leżakują w dużym budynku w Sorgues, w którym niegdyś przechowywano jabłka. Z tego miejsca korzysta kilku producentów, wśród nich Henri Bonneau i André Brunel.

Przed 2007 rokiem w centrum Chateauneuf du Pape była tylko jedna brasserie, La Mule du Pape. W 2007 roku Olivier Hillaire kupił boulangerie po drugiej stronie ulicy i prowadzi tu kolejną brasserie. W porze obiadowej można go tu spotkać, obsługującego gości z takim samym zaangażowaniem, jak pokazuje, opowiadając o swoich winach.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony francuskiego producenta win Olivier Hillaire.

Kup wina od francuskiego producenta Olivier Hillaire w naszym sklepie internetowym.