Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Penfolds

Sukces Penfolds był napędzany przez pokolenia wizjonerów i innowatorów. Od początku 1844 roku do dnia dzisiejszego połączenie nauki, sztuki i innowacji sprawiło, że Penfolds stał się jednym z najbardziej znanych i szanowanych australijskich producentów wina.

Po sukcesie wczesnych wiśni i wzmocnionych win, założyciele, dr Christopher i Mary Penfold, posadzili swoje sadzonki winorośli, które zabrali w podróż do Australii. W 1844 roku młodsza winnica została oficjalnie założona jako firma winiarska Penfolds w Magill Estate.

Wraz z rozwojem firmy rosła również medyczna reputacja doktora Penfolda, pozostawiając większość zarządzania winnicą Mary Penfold. Wczesne wyprawy do Clarets i Rieslingów okazały się coraz bardziej popularne, a po śmierci Christophera w 1870 roku Mary przejęła całkowitą odpowiedzialność za winiarnię. Panowanie Marii u steru Pimpka to lata determinacji i wysiłków.

Zanim Mary Penfold przeszła na emeryturę w 1884 r. (przekazując zarządzanie córce Georginie), Penfolds produkowała 1/3 całego wina z Australii Południowej. Postawiła program, który trwa do dziś, eksperymentując z nowymi metodami produkcji wina. Wraz ze śmiercią Mary w 1896 r. dziedzictwo Pimpka było na dobrej drodze do urzeczywistnienia. W 1907 roku Penfolds stała się największą wytwórnią win w Australii Południowej.

W 1948 roku historia została ponownie utworzona, gdy Max Schubert został pierwszym głównym producentem wina w firmie. Lojalny człowiek w firmie i prawdziwy innowator, Schubert wprowadziłby Penfolds na światową scenę dzięki swoim eksperymentom z długotrwałymi winami - stworzeniem Penfolds Grange w latach pięćdziesiątych.

W 1959 roku (gdy Schubert w tajemnicy doskonalił swój eksperyment w Grange) rozpoczęła się tradycja „bin win”. Pierwsze, wino Shiraz z winogronami z winnic należących do firmy w Barossa Valley, zostało nazwane po prostu od obszaru przechowywania w piwnicach, w których jest leżakowane. I tak Kalimna Bin 28 staje się pierwszym oficjalnym winem z numerem Penfolds Bin.

W 1960 roku zarząd Penfolds polecił Maxowi Schubertowi oficjalne wznowienie produkcji na Grange. Przekonała ich determinacja i jakość dojrzałego wina.

Wkrótce medale zaczęły płynąć i Grange szybko stało się jednym z najbardziej szanowanych win na całym świecie. W 1988 Schubert został uznany Człowiekiem Roku Decanter Magazine, a w 50. rocznicę powstania Penfolds Grange znalazł się na liście dziedzictwa w Australii Południowej.

Mimo wielkiego sukcesu, Penfolds nigdy nie spoczywa na laurach. W 2012 roku Penfolds wydał swój najbardziej innowacyjny projekt - 12 ręcznie wykonanych ampułek rzadkiego 2004 Kalimna Block Cabernet Sauvignon.

Dwa lata później firma Penfolds obchodziła 170. rocznicę - właśnie zebrała doskonały wynik 100 dla Grange 2008 w dwóch najbardziej wpływowych magazynach winiarskich na świecie. Dziś Penfolds nadal jest drogie filozofii i legend - „1844 na wieki!”.

Winnice Penfolds zlokalizowane są głównie w Australii Południowej, na najlepszych terenach w słynnych regionach winiarskich stanu. W całej swojej historii Penfolds posiadał i dzierżawił winnice, a nie tylko pozyskiwał winogrona od niezależnych plantatorów.

Strategia ta odzwierciedla tradycję pozyskiwania wielu winnic i wielu regionów, wprowadzoną po raz pierwszy w latach sześćdziesiątych XIX wieku. Pozwala to na spójność stylu i jakości we wszystkich rocznikach, z których słynie Penfolds.

Kup wina od australijskiego producenta Penfolds w naszym sklepie internetowym,