Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

-

Peter Lehmann

[produkty]

Położona 80 kilometrów na północny wschód od Adelajdy w Australii Południowej Barossa od dawna jest uznawana za jeden z najwspanialszych regionów winiarskich na świecie. Faliste wzgórza, doliny i grzbiety są domem dla jednych z najstarszych winorośli na świecie, które sięgają lat czterdziestych XIX wieku i znane są z produkcji wielu kultowych win światowej klasy.

Składająca się z dwóch odrębnych regionów, Barossa Valley i Eden Valley oraz 14 subregionów, dolina Barossa jest wyjątkowa ze względu na różnorodność terytoriów, topografię i mezoklimaty. Zszyte razem jak patchworkowa kołdra, każdy podregion charakteryzuje się bogatą różnorodnością rodzajów gleby, nadając winom charakterystyczny smak i charakter. Barossa jest jednym z niewielu regionów winiarskich w Australii, w których sąsiadują ze sobą ciepłe i chłodne warunki klimatyczne. Barossa Valley cieszy się ciepłym klimatem śródziemnomorskim charakteryzującym się gorącym i suchym latem, stosunkowo niskimi opadami deszczu i niską wilgotnością, co zapewnia doskonałe warunki do uprawy winogron. Dolna części Barossy jest bardziej sucha, cieplejsza i idealnie nadaje się do uprawy kultowego, pełnego Shiraz. Region Eden Valley położony na wyższych wysokościach ma chłodniejszy klimat z obfitymi zimowymi opadami deszczu. Gleba w Eden Valley jest skalista i kwaśna, z płytkimi skałami i łupkami, które tworzą światowej klasy rieslingi.

Peter Lehmann Wines współpracuje z ponad 100 rodzinami plantatorów w całym regionie, z których wielu jest zaangażowanych w historię Petera Lehmanna od dziesięcioleci. Dzięki tym silnym więziom i pokoleniom współpracy z najlepszymi plantatorami winorośli w regionie, Peter Lehmann Wines nadal tworzy gamę win premium, które opowiadają bogate historie ludzi i miejsc.

Drzwi do piwnicy Peter Lehmann Wines znajdują się wzdłuż Para Road nad brzegiem rzeki Para. Wybudowana w 1880 roku piwnica Hoffmann Cellar jest jedną z oryginalnych winnic Barossan. Wyrzeźbiona w wzgórzu, aby naturalny przebieg grawitacji wpływał na proces produkcji wina, mała winiarnia nadal stoi z pięknym, wielkim, łukowym wejściem.

Podczas gdy stary kamienny budynek i weranda są wspaniałym miejscem na wypicie kieliszka wina lub dwóch, to otaczające go trawniki i ogrody sprawiają, że winnica Petera Lehmanna jest naprawdę wyjątkowa. W słoneczny dzień stoły piknikowe porozrzucane pod kołyszącymi się czerwonymi drzewami gumowymi to idealne miejsce na relaks i podzielenie się butelką wina z przyjaciółmi i bliskimi.

Zbudowany w 1979 roku pomost wagowy jest miejscem, w którym każde wino Petera Lehmanna zaczyna swoją podróż. Peter Lehmann spędzał tu większość czasu podczas winobrania, obserwując rosnące owoce, i ważąc winogrona. Gdyby stare marmurowe ściany pomostu wagowego mogły mówić, miałyby do opowiedzenia kilka historii!

„Mostek wagowy reprezentuje koleżeństwo i przyjaźnie istniejące między Peterem Lehmannem Winesem a plantatorami. Winnica była domeną Piotra, jego królestwem i była i nadal jest wspólną więzią Barossy. Tak wiele się zmieniło na przestrzeni lat, ale to, co pozostało niezmienne, to solidarność i wspólnota, do których wszyscy dążymy, ponieważ wiemy, że to nas wzmacnia ”. Mick Anderson, hodowca i przyjaciel PLW.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony australisjkiego producenta win Peter Lehmann.

Kup wina od australijskiego producenta Peter Lehmann w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661