Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Chateau de Sales Pomerol - producent

Château de Sales znajduje się w północno-zachodniej części apelacji Pomerol. Z 47,6 hektarami (117 akrów) pod winoroślą z 90 hektarów (222 akrów), które tworzą posiadłość, jest to największa winnica w apelacji Pomerol. Z wyjątkiem trzech hektarów (7 akrów) utraconych podczas rewolucji francuskiej, ograniczenia własności są takie same jak w XVI wieku.

Większość winorośli to Merlot (73%), który w połączeniu z Cabernet Sauvignon (15%) i Cabernet Franc (12%), znajduje swój pełny wyraz w terroir żwiru i piasku zatrzymującego ciepło, który zawiera również tlenek żelaza. Średnio gęstość sadzenia wynosi 5900 winorośli na hektar.

Winorośle są uprawiane w tradycyjny sposób: gleba jest regularnie orana, praktyki w winnicach są przyjazne dla środowiska (brak chemicznego środka chwastobójczego, zamieszanie seksualne w stosunku do ćmy winorośli), liście są usuwane, a grona są regularnie przerzedzane, a winogrona zbierane ręcznie w optymalnym terminie zapadalności dla każdej paczki.

Winogrona są sortowane po przybyciu do winnicy, gdzie są starannie odszypułkowane i lekko rozgniecione, a następnie pozostawione do fermentacji w betonowych zbiornikach o kontrolowanej temperaturze. Po fermentacji alkoholowej następuje maceracja, przez co całkowity czas kadzenia wynosi około trzech tygodni, w zależności od partii i odmian winogron.

Degustacje odbywają się po fermentacji jabłkowo-mlekowej w celu wybrania partii pierwszego wina Château de Sales i drugiego wina Château Chantalouette.

Château de Sales dojrzewa przez 12 miesięcy w dębowych beczkach, z których 15-20% odnawia się każdego roku. Château Chantalouette dojrzewa częściowo w dębowych beczkach, częściowo w zbiornikach. Wina butelkowane są w Château około 18 miesięcy po zbiorach.

Od 2017 roku, w pogoni za doskonałą jakością, metody produkcji zaczęły się zmieniać pod kierunkiem prezesa Vincenta Montigauda (który pracował dla barona Philippe de Rothschild przez 23 lata, w tym 16 lat na czele Domaine de Baronarques) oraz Kierownik techniczny, Frédéric Laborde. Wspierają ich w swoich wyborach Jean-Claude Berrouet, doradca winiarza i Gilles Rey, konsultant ds. Winnic.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony francuskiego producenta win Chateau de Sales Pomerol.

Kup wina francuskiego producenta Chateau de Sales Pomerol w naszym sklepie internetowym.