Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Quinta d'Amares

Quinta de Amares, z rozszerzeniem winnic o około 50 hektarów, znajduje się w portugalskiej gminie Amares, w samym sercu wyznaczonego regionu Vinhos Verdes, w małej wiosce Sto. André de Rendufe, kraina o głębokich i historycznych tradycjach religijnych. Przylegająca do klasztoru "Mosteiro de Rendufe", posiadłość jest eksponowana na południe, z słonecznymi i bardzo wyjątkowymi warunkami klimatycznymi. Na posesji producent prezentuje trójmianową specjalną koniugację terroir - klimat - winogrona, o wyjątkowych warunkach, pozwalających na produkcję wyjątkowych win.

Vinhos verdes Quinta D'Amares, wielokrotnie nagradzane na krajowych i międzynarodowych konkursach winiarskich, produkowane są z wyselekcjonowanych winogron różnych odmian i niewątpliwie zaskoczą klienta swoimi wyjątkowymi właściwościami.

Winiarnia Quinta D'Amares wyposażona jest w najnowocześniejszą technologię, doskonale dostosowaną do potrzeb produkcji. Transport winogron do winiarni odbywa się w krótkim czasie, zapewniając tym samym wysoką jakość winogron. Wszystkie materiały mające kontakt z winem, czyli prasy, zbiorniki fermentacyjne i magazyny, wykonane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia, że proces fermentacji przebiega zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Fermentacja prowadzona jest pod kontrolą temperatury (od 13ºC do 15ºC), tłoczenie przebiega płynnie, dzięki czemu cały proces przebiega w możliwie najbardziej naturalny sposób, co pozwala na uzyskanie moszczu o dużej intensywności aromatycznej oraz win o miękkim i delikatnym smaku.

Jest produkowany w Região Demarcada dos Vinhos Verdes, w północno-zachodniej Portugalii, obszarze tradycyjnie znanym jako Entre-Douro-e-Minho. Jego granice leżą na północ od rzeki Minho - naturalnej granicy z Galalizą, wschodnich i południowych obszarów górskich, które stanowią naturalne oddzielenie między Atlantykiem Entre-Douro-e-Minho a bardziej wewnętrznymi strefami kraju o bardziej śródziemnomorskim charakterze, oraz wreszcie Ocean Atlantycki, który stanowi jego zachodnią granicę. Kwestie kulturowe, kategorie win, mikroklimaty i winnice doprowadziły do podziału Região Demarcada dos Vinhos Verdes na dziewięć podregionów: Amarante, Ave, Baião, Basto, Cávado, Lima, Monção i Melgaço, Braga, Paiva i Sousa.

Ponieważ technologia użyta do jego opracowania jest niezwykle prosta, Vinho Verde można uznać za produkt bezpośredni i bez urządzeń technologicznych. Nigdy nie było bardziej pewne, że „wino jest tym, czym jest winorośl, która je produkuje”, dzięki czemu powstają wina jedyne w swoim rodzaju na świecie. Vinho Verde to wino owocowe, naturalne, świeże i łatwe do picia, świetny aperitif lub doskonały wybór w harmonii z lekkimi i zbilansowanymi posiłkami: sałatkami, rybami, owocami morza, białymi mięsami, tapas i innymi daniami orientalnymi i międzynarodowymi. Quinta D'Amares produkuje dwie odmiany produktów sklasyfikowanych jako Vinho Verde DOP (chroniona nazwa pochodzenia) i Vinho Regional Minho IG.

Kup wina od portugalskiego producenta Quinta d'Amares w naszym sklepie internetowym.