Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Quinta da Mariposa

Quinta da Mariposa jest producentem „wyraźnie Dão”, wytwarzającym wina charakterystyczne dla tego regionu wyłącznie z rodzimych odmian; w tym Encruzado, Jaen i Tinta Roriz.
Po pracy z jednymi z najlepszych winnic regionu Dão enolog Lúcia Freitas wróciła do swojej rodzinnej posiadłości w Terras de Senhorim, aby założyć Quinta da Mariposa - projekt, który harmonizuje jej szacunek dla tradycji i marzenie o produkcji win o niezwykłym charakterze z regionu, który tak dobrze zna. Wraz z mężem Filipe planują obecnie zamienić miejscowy klub nocny w winiarnię. Nieoczekiwanie w tym miejscu para tańczyła razem, gdy byli młodzi.

Quinta da Mariposa uprawia zrównoważone rolnictwo, aby wytwarzać wino, jednocześnie zachowując kulturę winiarską dla przyszłych pokoleń. Używają tylko rodzimych odmian występujących w regionie Dão, dzięki czemu ich plony są doskonale dostosowane do gleby i klimatu. Ich majątek jest skromny i wszystko odbywa się ręcznie.

Quinta da Mariposa stosuje „minimalistyczną winifikację”, interweniując w jak najmniejszym stopniu w celu uzyskania win wysokiej jakości, które są prawdziwym odzwierciedleniem wyjątkowego terroir. Wszystkie ich wina fermentują powoli w niskich temperaturach.

Kup wina od portugalskiego producenta Quinta da Mariposa w naszym sklepie internetowym.