Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Quinta da Mariposa

[produkty]

Quinta da Mariposa jest producentem „wyraźnie Dão”, wytwarzającym wina charakterystyczne dla tego regionu wyłącznie z rodzimych odmian; w tym Encruzado, Jaen i Tinta Roriz.
Po pracy z jednymi z najlepszych winnic regionu Dão enolog Lúcia Freitas wróciła do swojej rodzinnej posiadłości w Terras de Senhorim, aby założyć Quinta da Mariposa - projekt, który harmonizuje jej szacunek dla tradycji i marzenie o produkcji win o niezwykłym charakterze z regionu, który tak dobrze zna. Wraz z mężem Filipe planują obecnie zamienić miejscowy klub nocny w winiarnię. Nieoczekiwanie w tym miejscu para tańczyła razem, gdy byli młodzi.

Quinta da Mariposa uprawia zrównoważone rolnictwo, aby wytwarzać wino, jednocześnie zachowując kulturę winiarską dla przyszłych pokoleń. Używają tylko rodzimych odmian występujących w regionie Dão, dzięki czemu ich plony są doskonale dostosowane do gleby i klimatu. Ich majątek jest skromny i wszystko odbywa się ręcznie.

Quinta da Mariposa stosuje „minimalistyczną winifikację”, interweniując w jak najmniejszym stopniu w celu uzyskania win wysokiej jakości, które są prawdziwym odzwierciedleniem wyjątkowego terroir. Wszystkie ich wina fermentują powoli w niskich temperaturach.

Kup wina od portugalskiego producenta Quinta da Mariposa w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661