Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Ramos Pinto

Odkąd została założona jako dom portowy przez Adriano Ramosa Pinto w 1880 roku, firma Ramos Pinto poświęciła większość swojej energii rynkowi brazylijskiemu, gdzie ma ponad połowę udziału w brazylijskim rynku wina Porto. Zasłynęło dzięki plakatom promocyjnym, które były zamawiane dla międzynarodowych artystów.

Adriano Ramos Pinto odkrył i rozwinął rynki, na których nikt wcześniej nie myślał, aby się skoncentrować i stworzył niszowe rynki dla swoich win. Jest to szczególnie widoczne w Brazylii, gdzie Ramos Pinto butelkował specjalne wina dla lokalnych sił zbrojnych z etykietą „Army & Navy”, a także dla duchowieństwa i kobiet. Etykiety inspirowane były delikatnością secesji w czasach, gdy nikt nie segmentował rynków.

Odegrał także rolę w stworzeniu nowej kategorii win - win leczniczych, o których mówiono, że mają pozytywne właściwości, takich jak słynne „Vinho do Porto Febrifugo” i „Porto Quinado” z lat 20., które głosiły zalety chininy. Firma Ramos Pinto była również pionierem w badaniach nad portugalskimi odmianami winogron, uprawą winorośli w regionie Douro, a także w produkcji wina i mieszaniu winogron z różnych stanów.

Kup wina od portugalskiego producenta Ramos Pinto w naszym sklepie internetowym.