Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Rancho Zabaco

Wina Rancho Zabaco narodziły się w Dry Creek Valley w hrabstwie Sonoma, gdzie winogrona Zinfandel są uprawiane od 150 lat. Wina należą do ziemi, są wyrazem miejsca i społeczności rolników i winiarzy, którzy poświęcają swoje życie wytwarzaniu doskonałego wina. Dziś społeczność Rancho Zabaco rozciąga się na całe hrabstwo Sonoma, zaczynając od Dry Creek i kontynuując w górach nad doliną Sonoma, gdzie słynna winnica Monte Rosso dostarcza różnych winogron do win Monte Rosso i Toreador Zinfandel.

Historia hrabstwa Sonoma znajduje swój nowoczesny głos w winach Rancho Zabaco - autentycznym wyrazie wyjątkowego miejsca i czasu. Zinfandel stale rozwijał grono entuzjastów, którzy zainspirowali legiony miłośników wina do odkrycia różnorodności i subtelności tej odmiany. Wina ewoluowały przez lata, ale w Rancho Zabaco filozofia pozostała taka sama. W każdym z win Zinfandel producent dąży do uzyskania intensywnego smaku bez usuwania jakichkolwiek wyjątkowych cech, które winnice nadają winogronom. W miarę jak dowiadują się więcej o każdym bloku w każdej winnicy, zostawiają mapę kierunku ich mieszanek: więcej elegancji nakłada się na intensywność. Rozpoznanie różnic w smaku i charakterze, które wyłaniają się z właściwej winorośli we właściwym miejscu, wymaga czasu, a w ich klasie mają tylko jeden zbiór w roku. Uważają, że wciąż nie udało im się spełnić swojej wizji doskonałego wina, ale z każdym rocznikiem zbliżają się do tego celu.

W 1843 roku 14-letni syn hiszpańskiego żołnierza otrzymał dotację obejmującą prawie 17 000 akrów ziemi rozciągającej się na zboczach wzgórz między rzeką Rosyjską a tym, co obecnie nazywa się Dry Creek w północnym okręgu Sonoma. Uprawiał ziemię, hodował bydło i sprowadził tam swoją rodzinę. Nazwał swoją ziemię Rancho Tzabaco, a fragmenty oryginalnych budynków rancza wciąż stoją w pobliżu ich winnicy w Dry Creek Valley. Pochodzenie nazwy jest nieznane, ale nazwa ta jest nadal obecna w winach Rancho Zabaco.

Kup wina od amerykańskieg producenta Rancho Zabaco w naszym sklepie internetowym.