Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Riegelhofer

Co wyróżnia posiadłość Riegelhofer? Uczciwość, prostolinijność, spontaniczność, radość i miłość do życia. Możesz spodziewać się win, które podniecają kubki smakowe - stworzone przez ludzi kochających to, co robią. Wina, które odzwierciedlają indywidualność ludzi, którzy je wytwarzają.

Riegelhofers mieszkają w Weinviertel i dlatego gwiazdy winnicy muszą być miejscowymi odmianami winogron: Grüner Veltliner z Veltlinerland, Welschriesling z regionu, który zawsze produkował dużo wina do produkcji wina musującego, Riesling jako „niemiecki gość” i czerwona „wisienka na torcie”, Zweigelt. Winiarnia koncentruje się wyraźnie na tych winach.

Riegelhofers doskonalą i udoskonalają to, co ma do zaoferowania natura. Wyzwanie jest co roku inne. Swoim doświadczeniem i instynktem decydują, co według nich jest najlepsze dla każdego rocznika o jego niepowtarzalnym charakterze. Winiarz nigdy nie może być pewien, co jest najlepsze - w końcu kto potrafi czytać książkę od początku do końca.

Max i Susanne nie są skomplikowanymi ludźmi, co widać w ich winach. Wina są wytrawne, bez powietrza i wdzięku, jasne i świeże, niezbyt ciężkie i zawsze łatwe do picia. Właśnie takie są, wina Riegelhofer. Bez wątpienia dzieje się tak dlatego, że nie ma nic bardziej rozczarowującego niż wina, które dobrze prezentują się na ławce degustacyjnej, ale nie zachęcają do drugiego, a nawet trzeciego kieliszka.

Weinviertel nie jest regionem, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Przede wszystkim musisz się tam znaleźć. Weinviertel znajduje się w północno-wschodniej Austrii i oferuje wiele różnych panoram i krajobrazów.

Krajobraz zmienia się z płaskiego z wieloma generatorami wiatrowymi w górzyste regiony poświęcone wyłącznie winu. Są one rozsiane po lądzie jak wyspy. Jedną z największych i najpiękniejszych „wysp winiarskich” jest obszar wokół Poysdorf: łagodne wzgórza i faliste rzędy winorośli przeplatane są lasami i polami słoneczników. Czasami przy drodze znajduje się kapliczka. Czasami jest to pozornie nieskończona przestrzeń wiejska i raz po raz pojawiają się tam piękne wschody i zachody słońca. To tylko mały rzut oka na to, co czeka tutaj na gości.

Historyczne „Kellergassen“ (alejki, na których znajduje się wiele piwnic winnych) świadczą o długiej tradycji winiarstwa w regionie. Klimat i warunki glebowe Weinviertel są idealne do uprawy winorośli: klimat kontynentalny z surowymi zimami i gorącymi latami (klimat panonii) oraz faliste wzgórza z okresu trzeciorzędu z mieszanką żwiru, piasku i gliny z dużą ilością wapienia. Są to idealne warunki dla bardzo specjalnego wina z typowego szczepu Grüner Veltliner: wytrawnego, korzenno-owocowego i typowo pieprzowego. Grüner Veltliner może nosić pieczęć Weinviertel DAC na swojej kapsułce tylko wtedy, gdy wino spełnia wysokie wymagania jakościowe.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony austriackiego producenta win Riegelhofer.

Kup wina od austriackiego producenta win Riegelhofer w naszym sklepie internetowym.