Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Ruinart

Ruinart to najstarszy założony dom szampana, który od 1729 roku produkuje wyłącznie szampana. Założony przez Nicolasa Ruinarta w regionie Szampanii w mieście Reims, dom jest dziś własnością LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton SA.

Przedsiębiorca Nicolas Ruinart zrealizował ambicje swojego wuja, Dom Thierry Ruinart: uczynić Ruinart autentycznym domem szampana. W okresie bezpośrednio po wydaniu edyktu Ludwika XV z 1728 r., który zezwalał na transport wina w butelkach, dom powstał. Przed tym edyktem wino można było przewozić tylko w beczkach, co uniemożliwiało wysyłanie Szampana na odległe rynki, a spożycie ograniczało się głównie do obszaru jego produkcji.

Nicolas Ruinart założył House of Ruinart w dniu 1 września 1729 r. Pierwsza dostawa „wina z bąbelkami” została wysłana w styczniu 1730 r. Początkowo wino musujące było prezentem biznesowym dla nabywców sukna, ponieważ brat Dom Ruinart był handlarzem suknem, ale sześć lat później Maison Ruinart zakończył działalność w zakresie sprzedaży sukna z powodu sukcesu w biznesie szampańskim. Od tego czasu Maison zachowuje standardy doskonałości swoich założycieli.

Ruinart od dawna współpracuje ze sztuką. W 1895 roku Andre Ruinart poprosił czeskiego artystę Alphonse'a Muchę o zilustrowanie plakatu Ruinart. Dziś marka nadal jest ściśle związana ze sztuką współczesną i bierze udział w wielu międzynarodowych wydarzeniach, w tym ARCO, Foire de Bale, Carre Rive Gauche, London Design i Miami Art Basel.

India Mahdavi stworzyła korek do butelki „Szampańska łyżeczka” w 2006 roku, Christian Biecher stworzył korek do butelki „Kwiat” w 2007 roku, Patricia Urqiola zaprojektowała korek do butelki „Fil d'Or” w 2010 roku, a Maarten Baas, nazwany „Projektantem Year " w Art Basel Miami 2009, stworzył" Bouquet de Champagne" w 2008 i wiadro z lodem "Melting" w 2010.

Z prestiżowych cuvées, Dom Ruinart to blanc de blancs, czyli wykonane w całości z Chardonnay i zostało wydane po raz pierwszy z rocznikiem 1959. Dom Ruinart Rosé, wydany po raz pierwszy w 1962 roku, przypomina Dom Ruinart Blanc de Blancs z dodatkiem 16% czerwonego wina Pinot noir. Ruinart Blanc de Blancs to okręt flagowy Maison Ruinart.

Cuvées o nazwie R de Ruinart obejmują zarówno wina Brut non-vintage, jak i vintage, z minimalną zawartością 40% Chardonnay nie-vintage i 60% Pinot noir, z 25% rezerwami win, podczas gdy proporcje są różne w przypadku win rocznikowych. Produkowane są również nie-vintage Ruinart Blanc de Blancs, 100% Chardonnay i Ruinart Brut Rosé, zazwyczaj 45% Chardonnay i 55% Pinot noir.

Piwnice Ruinart, nabyte w 1768 roku, należą do największych w regionie i mają pochodzenie galijsko-rzymskie. Podobnie jak większość piwnic szampana, są one produktem dawnego wydobycia kredy i rozciągają się 38 metrów pod ziemią i mają 8 km długości. Kreda pomaga utrzymać w piwnicach stałą temperaturę 11 stopni Celsjusza. Doły na kredę zostały sklasyfikowane jako zabytek historyczny w 1931 r. Smak Ruinart w dużym stopniu zależy od starzenia w dołach kredy: trzy do czterech lat w przypadku innych niż vintage i średnio od 9 do 10 lat w przypadku Dom Ruinart.

The House of Ruinart rozprowadza swoje szampany tylko za pośrednictwem wybranych punktów sprzedaży.

Butelka Ruinart jest inspirowana pierwszymi butelkami szampana z XVIII wieku.

Kup szampany od francuskiego producenta Ruinart w naszym sklepie internetowym.