Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Tenuta di Bibbiano

Bibbiano jest własnością braci Tommaso i Federico Marrocchesi Marzi. Jest to jedna z najstarszych posiadłości w Chianti Classico należąca do tej samej rodziny. Nasza filozofia opiera się na odpowiedzialności i konsekwencji. Odpowiedzialność za to, co robimy dla ziemi, dla okolicy i za wyjątkowe wina; konsekwencja w podążaniu za powołaniem, poszanowanie charakteru terytorium i tradycji rodzinnych.

Otoczone rozległymi gajami oliwnymi z ponad trzema tysiącami roślin winnice Bibbiano rozciągają się na łącznej powierzchni około 30 hektarów między 270 a 310 metrów nad poziomem morza, usytuowane na zboczach wzgórz, które cieszą się godną pozazdroszczenia ekspozycją i doskonałym mikroklimatem, charakteryzującym się bogate w wapień złoża gliny epoki pliocenu.

Bibbiano znajduje się w historycznym regionie Chianti, w gminie Castellina in Chianti, i wychodzi na Val d'Elsa w kierunku zamku Monteriggioni, na obszarze, na którym uprawa winorośli ma etruskie, a później łacińskie pochodzenie. Na skraju tego ogromnego dziedzictwa naturalnego i ludzkiego od 1865 roku ich rodzina z pasją kontynuuje uprawę winnic i drzew oliwnych, czyniąc ją żywą, nowoczesną i nowoczesną dzięki przedsiębiorczej tradycji przekazanej przez ojca synowi, który osiągnął już piąte pokolenie, w osobach Tommasa i Federico Marrocchesi Marzi.

Kup wina od włoskiego producenta Tenuta di Bibbiano w naszym sklepie internetowym.