Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Tenuta Rapitala

[produkty]

Był rok 1968, kiedy Hugues Bernard, hrabia de la Gatinais, urodzony w Saint-Malo we Francji w 1940 roku, a od ośmiu lat oficer marynarki francuskiej, poślubił Gigi Guarrasi, potomka jednej z wielkich rodzin Palermo. Hrabia interesował się głównie uprawą i odmianami winnic, a trzy dekady temu zaczął dodawać czcigodne francuskie odmiany do swoich rodzimych winorośli. Teraz projekt zainicjowany przez Hugues de la Gatinais i jego żonę Gigi jest realizowany przez ich syna Laurenta z taką samą troską i pasją.

Rapitalà to jedna z najbardziej prestiżowych winnic na Sycylii i niekwestionowana gwiazda odnowionego scenariusza produkcji wina na wyspie. Posiadłość zajmuje 225 hektarów w dzielnicy, która schodzi z Camporeale w kierunku Alcamo, na wzgórzach na wysokości 300–600 m npm, na przemiennych glebach gliniastych i piaszczystych.

Na tej starożytnej ziemi winnice dominują w krajobrazie, jedna po drugiej, kreśląc geometrię rzędów, które słońce i śródziemnomorskie barwy przekształcają w złote wzgórza.

Rapitalà to prawdziwa nazwa, która pochodzi od arabskiego „Rabidh-Allah” - „rzeki Allaha”, ze strumienia, który płynie między winnicami i jest dowodem na to, że ta okolica była uprawiana od czasów starożytnych. Na przestrzeni wieków pokolenia rolnicy nakreślili obecną formę i tożsamość majątku.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Tenuta Rapitala.

Kup wina od włoskiego producenta Tenuta Rapitala w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661