Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Tenuta Rapitala

Był rok 1968, kiedy Hugues Bernard, hrabia de la Gatinais, urodzony w Saint-Malo we Francji w 1940 roku, a od ośmiu lat oficer marynarki francuskiej, poślubił Gigi Guarrasi, potomka jednej z wielkich rodzin Palermo. Hrabia interesował się głównie uprawą i odmianami winnic, a trzy dekady temu zaczął dodawać czcigodne francuskie odmiany do swoich rodzimych winorośli. Teraz projekt zainicjowany przez Hugues de la Gatinais i jego żonę Gigi jest realizowany przez ich syna Laurenta z taką samą troską i pasją.

Rapitalà to jedna z najbardziej prestiżowych winnic na Sycylii i niekwestionowana gwiazda odnowionego scenariusza produkcji wina na wyspie. Posiadłość zajmuje 225 hektarów w dzielnicy, która schodzi z Camporeale w kierunku Alcamo, na wzgórzach na wysokości 300–600 m npm, na przemiennych glebach gliniastych i piaszczystych.

Na tej starożytnej ziemi winnice dominują w krajobrazie, jedna po drugiej, kreśląc geometrię rzędów, które słońce i śródziemnomorskie barwy przekształcają w złote wzgórza.

Rapitalà to prawdziwa nazwa, która pochodzi od arabskiego „Rabidh-Allah” - „rzeki Allaha”, ze strumienia, który płynie między winnicami i jest dowodem na to, że ta okolica była uprawiana od czasów starożytnych. Na przestrzeni wieków pokolenia rolnicy nakreślili obecną formę i tożsamość majątku.

Kup wina od włoskiego producenta Tenuta Rapitala w naszym sklepie internetowym.