Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Tenuta San Guido

Nazwa Tenuta San Guido pochodzi od świętego Guido della Gherardesca, który żył w XI wieku. Znajduje się na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, pomiędzy Leghorn i Grosseto, w regionie Maremma, rozsławionym przez włoskiego noblistę Giosuè Carducciego i rozciąga się na 13 km od morza do wzgórz.

Wyróżniają go 3 cechy: wino Sassicaia, hodowla pełnej krwi Razza Dormello-Olgiata i Bird Sanctuary Padule di Bolgheri. Dzielą posiadłość między Padule na wybrzeżu, tereny do treningu koni na równinie i winnice obsadzone do 350 metrów na wzgórzach. Ci ostatni otrzymali własny dokument DOC, DOC Bolgheri Sassicaia, pierwszy i jak dotąd jedyny we Włoszech przypadek DOC zawartego w jednej posiadłości.

Wszystko zaczęło się od ślubu Mario Incisy della Rocchetta i Clarice della Gherardesca 18 października 1930 roku. Połączyli miłość do koni pełnej krwi, co sprawiło, że nawiązali współpracę z hodowcą i trenerem koni Federico Tesio. Zamiłowanie Mario Incisy do dobrego wina sprawiło, że w 1942 roku zasadził winorośl Cabernet na to, co miało stać się Sassicaia. Siedemnaście lat później Rezerwat Ptaków Bolgheri staje się pierwszym prywatnym rezerwatem przyrody we Włoszech.

Kup wina od włoskiego producenta Tenuta San Guido w naszym sklepie internetowym.