Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Tenuta Ulisse

Jakość i pasja. Te słowa są zawarte w każdym aspekcie zaangażowania w ponowne odkrywanie rodzimych odmian winogron i reinterpretację odmian międzynarodowych win marki Tenuta Ulisse.

Tenuta Ulisse prezentuje się jako nowoczesna, dynamiczna winiarnia, która ceni sobie nową erę, w której łączy nowoczesną technologię winiarską z energicznym stylem życia współczesnego życia, wyrażając potencjał i charakter rodzimych winogron Abruzji. Wypracowali oni własny styl działania, co znajduje odzwierciedlenie w ich podejściu do winiarstwa.

Założona w 2006 roku Tenuta Ulisse jest dziś symbolicznym znakiem renesansu enologicznego w Abruzji. Tenuta Ulisse daje nowoczesny wyraz wielowiekowej tradycji pasji i oddania ziemi, jest jedną z najważniejszych posiadłości winiarskich w Abruzji. Wprowadzili współczesną odmianę do rodzimych winogron, takich jak Montepulciano D’Abruzzo, Trebbiano D’Abruzzo, Pecorino, Passerina e Cococciola.

Wina Tenuta Ulisse są wynikiem pasji i doświadczenia Antonio i Luigiego Ulisse, dwóch braci oddanych wyrażaniu potencjału i charakteru win regionu. Każdy kieliszek wina Tenuta Ulisse to podróż, zdumiewające doświadczenie, wizja. „Jesteśmy zdeterminowani, aby wykorzystać najbardziej wyraziste i niepowtarzalne terroir Abruzzo do stworzenia wyśmienitego wina Abruzzo”.

Umiejętność tworzenia zespołu, dzielenia się pozytywną energią, wartościami i emocjami w winie jest niezbędna, dlatego Tenuta Ulisse utrzymuje silny ślad rodzinny, charakteryzujący się szacunkiem dla wartości, takich jak tradycja, historia i terytorium.

W Tenuta Ulisse poczucie przynależności i dumy z dzielenia się wspólnym planem rozwoju regionu winiarskiego Abruzzo widać wszędzie, czytasz to w oczach, słuchasz słów tych, którzy tam pracują i angażują się prawdziwie i z niesłabnącą pasją.

Za wspaniałym winem zawsze stoi wielki obszar uprawy winorośli z wyjątkowymi warunkami glebowymi i klimatycznymi. Wszystkie posiadłości producenta posiadają szczególne cechy pod względem ekspozycji, mikroklimatu, składu gleby i wentylacji. Każdy wyraża własną tożsamość. Ta różnorodność jest atutem, który należy chronić i wzmacniać.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową producenta win Tenuta Ulisse.