Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Tenute Eméra

[produkty]

Nazwa jest hołdem dla Hemery, greckiej bogini, która reprezentuje światło dzienne, zarówno hołd dla kultury starożytnej Grecji, jak i nawiązanie do położenia geograficznego posiadłości, najbardziej wysuniętego na wschód krańca Włoch, który jako pierwszy jest świadkiem wschodu słońca.

Tenute Eméra to największa z winiarni Claudio Quarta, rozciąga się na nieruchomości o powierzchni około 80 hektarów, z czego prawie 50 hektarów winnic: duża winnica blisko Morza Jońskiego, położona w sercu zarówno Manduria DOP, jak i Lizzano DOP w Apulii.

W winnicach znajduje się historyczna Masseria Nitti-Quarta, należąca niegdyś do pierwszego prezydenta Włoch po I wojnie światowej, Francesco Saverio Nitti (1919-20); zachowuje ślady lokalnej historii wina, takie jak piwnica z beczkami i starożytne kamienie młyńskie do produkcji wina. Dziś są one używane do ponownego przeżywania emocji związanych z tradycyjnym miażdżeniem winogron podczas festiwalu Capucanali, tradycji odzyskanej przez Alessandrę i Claudio, która co roku pod koniec lata świętuje najstarszą tradycję zbiorów z turystami i miłośnikami wina.

Oprócz rodzimych odmian Primitivo, Negroamaro i Fiano of Puglia, w wyniku naukowego badania mikro-strefowego, które poprzedziło sadzenie, posadzono międzynarodowe winorośle, takie jak Syrah, Merlot, Cabernet Sauvignon i Chardonnay. Gleba lądu, ławica węglanowa pochodzenia morskiego wynikająca z wyłonienia się terenów w plejstocenie, bogata w skamieniałości i minerały, została sklasyfikowana w jedenastu kategoriach gleb, z których każda jest związana z taką samą liczbą winorośli.

W 2009 r. zasadzono kolekcję bioróżnorodności winorośli, która jest uważana za największą na świecie pod względem odmian śródziemnomorskich, licząca 500 pomniejszych winorośli, projekt uruchomiony we współpracy z Wydziałem Rolnictwa Uniwersytetu w Mediolanie ( Profesor Attilio Scienza i Profesor Osvaldo Failla), w celu zachowania wyjątkowego źródła różnorodności biologicznej i kontynuowania badania cech i potencjału jakościowego winorośli. Każdego roku młodzi naukowcy Uniwersytetu spędzają długi czas między winnicą a piwnicą, aby wyselekcjonować, a następnie przeprowadzić mikrowinifikacje odmian o największym potencjale, a następnie degustować je wraz z zespołem ekspertów Uniwersytetu.

Kup wina od włoskiego producenta Tenute Eméra w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661