Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Tenute SalvaTerra

[produkty]

Pewnego ranka, pięćdziesiąt lat temu, plantator winorośli zabrał dwoje młodych wnuków do swojej winnicy na wzgórzach Valpolicella. Stamtąd mogli zobaczyć całą dolinę Werony. „Spójrz na tę glebę, dotknij jej, czy czujesz, jaka jest mokra? „Ziemia pachniała gliną, była miękka i czerwona. „Czy widzisz tam na dole? Wszyscy muszą nawadniać swoją ziemię. Tutaj ziemia sama się nawadnia, między ziemią a skałami jest margiel, który podnosi wodę… ”. Ta historia uderzyła dwoje dzieci i przez chwilę wierzyli, że ich dziadek żartuje. Z czasem zrozumieli. Na tym polegał sekret tego pysznego wina, które wszyscy lubili, kiedy go próbowali. Dziś dwaj bracia nadal uprawiają winorośl w Tenute SalvaTerra, łącząc nowe technologie ze starymi metodami i nigdy nie zapominając, skąd to wszystko pochodzi: z ziemi.

Tenute SalvaTerra narodziło się w San Pietro in Cariano, w sercu Valpolicella, kiedy pasja braci Furia spotkała się z pasją grupy przedsiębiorców, którzy wierzyli w wielki projekt oparty na terytorium, jakości, ale przede wszystkim pracy zespołowej. Wszyscy wiedzą, że ich wkład będzie decydujący o sukcesie innych, dlatego każdego dnia daje z siebie wszystko.

Wino wymaga miłości, doświadczenia, umiejętności, czasu i całkowitego poświęcenia. W Tenute SalvaTerra wszyscy podzielają tę wizję wina i pracują z kierunkiem na na doskonałość, cnotliwy krąg, który generuje jakość.

SalvaTerra obejmuje 600 hektarów winnic na niektórych z najbardziej cenionych terenów Wenecji Euganejskiej, przede wszystkim w Valpolicella, i rozciąga się od jeziora Garda po Wzgórza Euganejskie do produkcji Pinot Grigio i Prosecco.

Winiarnia znajduje się w samym sercu Valpolicella, we wspaniałej willi Giona z XVI wieku w San Pietro in Cariano. Logo SalvaTerra charakteryzują trzy elementy tego obszaru: ziemia, kamień i żelazo. Ziemia, poniżej margli, pozwala na ciągłe, naturalne nawadnianie najbardziej prestiżowych winnic.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Tenute SalvaTerra.

Kup wina od włsokiego producenta Tenute SalvaTerra w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661