Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Tenute SalvaTerra

Pewnego ranka, pięćdziesiąt lat temu, plantator winorośli zabrał dwoje młodych wnuków do swojej winnicy na wzgórzach Valpolicella. Stamtąd mogli zobaczyć całą dolinę Werony. „Spójrz na tę glebę, dotknij jej, czy czujesz, jaka jest mokra? „Ziemia pachniała gliną, była miękka i czerwona. „Czy widzisz tam na dole? Wszyscy muszą nawadniać swoją ziemię. Tutaj ziemia sama się nawadnia, między ziemią a skałami jest margiel, który podnosi wodę… ”. Ta historia uderzyła dwoje dzieci i przez chwilę wierzyli, że ich dziadek żartuje. Z czasem zrozumieli. Na tym polegał sekret tego pysznego wina, które wszyscy lubili, kiedy go próbowali. Dziś dwaj bracia nadal uprawiają winorośl w Tenute SalvaTerra, łącząc nowe technologie ze starymi metodami i nigdy nie zapominając, skąd to wszystko pochodzi: z ziemi.

Tenute SalvaTerra narodziło się w San Pietro in Cariano, w sercu Valpolicella, kiedy pasja braci Furia spotkała się z pasją grupy przedsiębiorców, którzy wierzyli w wielki projekt oparty na terytorium, jakości, ale przede wszystkim pracy zespołowej. Wszyscy wiedzą, że ich wkład będzie decydujący o sukcesie innych, dlatego każdego dnia daje z siebie wszystko.

Wino wymaga miłości, doświadczenia, umiejętności, czasu i całkowitego poświęcenia. W Tenute SalvaTerra wszyscy podzielają tę wizję wina i pracują z kierunkiem na na doskonałość, cnotliwy krąg, który generuje jakość.

SalvaTerra obejmuje 600 hektarów winnic na niektórych z najbardziej cenionych terenów Wenecji Euganejskiej, przede wszystkim w Valpolicella, i rozciąga się od jeziora Garda po Wzgórza Euganejskie do produkcji Pinot Grigio i Prosecco.

Winiarnia znajduje się w samym sercu Valpolicella, we wspaniałej willi Giona z XVI wieku w San Pietro in Cariano. Logo SalvaTerra charakteryzują trzy elementy tego obszaru: ziemia, kamień i żelazo. Ziemia, poniżej margli, pozwala na ciągłe, naturalne nawadnianie najbardziej prestiżowych winnic.

Kup wina od włsokiego producenta Tenute SalvaTerra w naszym sklepie internetowym.