Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Weingut Van Volxem

Oryginalna winiarnia Van Volxem znajduje się w historycznym centrum Wiltingen nad Saarą. Pochodzi z rzymskiego kompleksu willi, którego fragmenty są do dziś widoczne na miejscu. Winnice należące do posiadłości zostały pierwotnie zasadzone przez Rzymian w III wieku na najlepszych łupkowych obszarach Saary i należą do najstarszych stromych zboczy. Winnice tej posiadłości zostały odkryte na nowo w XI wieku przez mnichów i w XVII wieku stały się częścią klasztornej winnicy pod zakonem jezuitów.

W wyniku rewolucji francuskiej majątek został zsekularyzowany i ostatecznie wszedł w posiadanie browaru Gustava van Volxema, który wyemigrował z Brukseli. Wizjoner van Volxem dostrzegł potencjał uprzywilejowanych winnic i w kolejnych latach przekształcił je w jedną z najbardziej renomowanych winnic w Cesarstwie Niemieckim. Na początku XX wieku wina z Mozeli zyskały na wartości, zwłaszcza wina z Saary. Stały się poszukiwanymi, luksusowymi przedmiotami. Van Volxem osiągnął swój rozkwit, o czym świadczą liczne międzynarodowe listy win z tego okresu.

Po czterech pokoleniach w rodzinie van Volxem, w 2000 r. Roman Niewodniczański przejął winnicę. Odrestaurował ją i rozszerzył o wiele najlepszych winnic. Zespół został wzmocniony w 2004 roku przez zarządcę osiedla Dominika Völka, który jest również zaangażowany w wzbogacenie historii tradycyjnego osiedla. Wraz z rozwojem naszej nowej winnicy zamierzają opierać się na tradycjach van Volxem i wcześniejszych innowacjach.

„Zawsze było dla mnie jasne - tu nad Saarą - jest tylko jeden sposób na osiągnięcie celu: najwyższe standardy jakości; precyzja i perfekcja. Z biegiem lat uzyskaliśmy najlepsze witryny łupkowe, a teraz mamy idealne miejsce pracy, aby zrealizować naszą wizję, co bardzo motywuje mnie i moich pracowników ”. Roman Niewodniczański

Są manufakturą w klasycznym tego słowa znaczeniu, tradycyjnymi metodami rzemieślniczymi, bez konieczności stosowania środków chemicznych, ponieważ są przekonani, że tylko w ten sposób można wzbudzić fascynację ich winami. Wierzą w wina, które trwają wiecznie. Długotrwałe wina zapewniają nieskończoną radość. Wierzą w wina dla czystej przyjemności, stworzone do radosnego picia w gronie przyjaciół. Ich celem było odtworzenie, z wielką dbałością o szczegóły, zakładu produkcyjnego opartego na metodach historycznych Królewskich Pruskich Domen Państwowych (co pomogło zoptymalizować procesy produkcyjne na stromych zboczach Saary), umożliwiając mistrzowi winiarskiemu Dominikowi Völkowi i jego zespołowi pracę wyłącznie z grawitacją. Ten grawitacyjny proces winiarski lepiej zachowuje zapach i smak gotowego wina.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony niemieckiego producenta win Weingut Van Volxem.

Kup wina od niemieckiego producenta Weingut Van Volxem w naszym sklepie internetowym.