Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Varvaglione Vigne & Vini

Varvaglione dąży do doskonałości, wykorzystując to, co najlepsze z ziemi i przekształcając ją w wysokiej jakości wina. Punktem wyjścia jest różnorodność rodzimych odmian winorośli; wiedza, jak dokonać właściwego wyboru w odpowiednim momencie, to zasługa doświadczonego winiarza. Filozofia Varvaglione opiera się na połączeniu tradycji i technologii.

W regionie Salento w Apulii Cosimo i Maria Teresa Varvaglione wraz z trójką swoich dzieci dali nowe życie winiarni z czteropokoleniowym doświadczeniem i tradycją oraz wsparciem dynamicznych, zmotywowanych współpracowników. Firma zwraca szczególną uwagę, zaczynając od winnicy, dokonując skrupulatnej selekcji winogron, dokonując rozważnych wyborów podczas zbiorów, ze skrupulatną kontrolą nad procesem produkcji wina i ciągłymi badaniami w celu doskonalenia technik w winiarni.

Podstawową rolę odgrywa winiarz, który w Varvaglione 1921 jest właścicielem - Cosimo Varvaglione. Otoczony najbardziej zaufanymi współpracownikami - dziećmi i żoną Marią Teresą - Cosimo przekazuje swoją wizję świata i wina poprzez rodzinę i szacunek do ziemi.

Butelkować czarującą kulturę wyjątkowego terroir: taki jest ambitny projekt Varvaglione 1921.

Ziemia, na której producent uprawia swoje winogrona jest głównie gliniasta i kredowa, z obecnością skamieniałości i tlenku żelaza, które nadają jej naturalny czerwony kolor. Żelazo wspomaga drenaż, zapobiegając zastojom wilgoci po deszczach. Właśnie dlatego czerwona gleba jest jedną z najlepszych do uprawy winogron na wino. Łagodny klimat równin regionu Salento korzystnie wpływa zarówno na obszar śródlądowy, jak i na wybrzeże. Chociaż jest to głównie klimat śródziemnomorski, mogą występować momenty klimatu kontynentalnego. Zimy są przeważnie ciepłe, ale czasami mroźne podmuchy powietrza ze wschodu przynoszą opady, zdarza się nawet śnieg. Lata w Taranto są bardzo gorące i wilgotne, a temperatury sięgają nawet 100 stopni.

Zachęcamy do zapozniania się z oficjalną stroną włoskiego producenta win Varvaglione Vigne & Vini.

Kup wina od włoskiego producenta Varvaglione Vigne & Vini w naszym sklepie internetowym.