Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Veuve Clicquot

Współczesny posiadłość Veuve Clicquot posiada jedną z najlepszych winnic szampana, zarówno pod względem wielkości, jak i jakości winorośli. Jego 390 hektarów jest podzielonych między 12 z 17 Grands Crus i między 20 z 44 Premiers Crus, które tworzą cały region Szampanii. To wyjątkowe dziedzictwo było budowane przez stulecia, oparte na działkach założonych po raz pierwszy przez założyciela, a następnie uzupełnionych przez kolejnych dyrektorów winnic.

86% winorośli Veuve Clicquot jest klasyfikowanych jako Grands lub Premiers Crus. Podczas gdy ta ostatnia stanowi tylko jedną czwartą całkowitej powierzchni winorośli w całym regionie Szampanii. Odmiana winorośli na każdym poletku jest określana na podstawie oceny gleby, klimatu i narażenia. Winnica Veuve Clicquot składa się w 47% z winogron Chardonnay, w 36% z Pinot Noir i 17% z Pinot Meunier. Winorośle Clicquot są przeważnie położone na łagodnych pochyłych wzgórzach, dzięki czemu winorośle mogą korzystać z płytkiej gleby i maksymalnego nasłonecznienia. Od momentu powstania Maison of Veuve Clicquot nawiązała również silne partnerstwo z innymi winiarzami w Szampanii. Ci dostawcy winogron i win białych pomagają zapewnić stałą jakość win Veuve Clicquot.

Wierny swemu dziedzictwu, producent jest dumny ze swojego motta: „Tylko jedna jakość, najlepsza”. W jego historii w Veuve Clicquot było tylko 11 mistrzów piwnic. Doprowadziło to do nieustannego poszukiwania jakości i zapewniło ciągłość stylu Veuve Clicquot: siłę i złożoność. Veuve Clicquot szczyci się doskonałością i jakością.

Założycielka Veuve Clicquot
Madame Clicquot urodziła się w Reims w 1777 r. Jako córka barona Nicolasa Ponsardina, jej pozycja społeczna pozwala jej zapewnić doskonałe wykształcenie, oparte na tradycyjnej moralności i wartościach tamtych czasów.

W 1798 roku poślubiła François Clicquot, syna założyciela Maison Clicquot. François podzielił się swoją pasją i wiedzą dotyczącą tworzenia i dystrybucji szampana ze swoją młodą żoną. To dlatego, że spędzała ten czas u jego boku, Madame Clicquot mogła przejąć stery domu rodzinnego po przedwczesnej śmierci François w 1805 roku.

W czasach, gdy kobiety były wykluczone ze świata biznesu, odważyła się objąć rolę szefa firmy, którą podjęła się z pasją i determinacją. Postać Madame Clicquot można podsumować dwoma słowami: zuchwała i inteligentna. Wykorzystywała każdą nadarzającą się okazję, chętna do podejmowania ryzyka i jako taka była w stanie rozszerzyć swój biznes na wszystkie cztery strony świata. Bezkompromisowa, jeśli chodzi o jakość swoich win, doskonaliła nowe techniki produkcji. Wymyśliła „table de remuage” (stół zagadkowy), aby oczyścić szampana, i stworzyła innowacyjną pierwszą mieszankę różowego szampana. W ciągu zaledwie kilku lat stała się marką doskonałości, która jest dziś znana na całym świecie. Nawet wtedy jej rówieśnicy docenili jej ogromny wkład i nazywali ją „Grande Dame of Champagne".

Kup wina od francuskiego producenta Veuve Clicquot w naszym sklepie internetowym.