Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Vicentino

30 lat temu, kiedy Ole Martin Siem po raz pierwszy przyjechał do Portugalii, doświadczenie rolnicze z jego ścieżki edukacyjnej i zawodowej pozwoliło mu rozpoznać idealne warunki glebowe i klimatyczne do produkcji wina w tym regionie. Ole Martin Siem urodził się w Norwegii, ale podróżował po całym świecie, rozwijając swoją działalność w zakresie produkcji i handlu owocami i warzywami. Ze wszystkich odwiedzonych krajów Portugalia wyróżniała się zarówno jakością win z Alentejo, jak i wspaniałymi krajobrazami wybrzeża Vicentyny. To właśnie tam, gdzie morze i klify spotykają się w jednym wyjątkowym ekosystemie, postanowił zasadzić swoje winnice. Winogrona zebrane z tych winnic, będące wynikiem wielogodzinnej pracy i poświęcenia, są tajemnicą Vicentino.

Legenda, od której pochodzi nazwa tego wybrzeża, sięga czasów Afonso Henriquesa, pierwszego króla Portugalii, który wysłał wyprawę w celu odzyskania relikwii św. Wincentego, o których wiadomo, że są pochowane gdzieś na wybrzeżu Sagres. W tej misji statek bezskutecznie błąkał się po wybrzeżu, dopóki stado wron nie zaskoczyło załogi i nie poprowadziło ich do poszukiwanego grobowca. Dwa z tych ptaków, wierni strażnicy św. Wincentego, towarzyszyły statkowi z relikwiami podczas jego powrotnej podróży wzdłuż wybrzeża do Lizbony. Wrony, popularnie zwane „Vicente”, wciąż można spotkać na wybrzeżu Vicentine, dokąd płynął statek.

Te winnice można znaleźć w Brejão, gdzie wysokie temperatury w Alentejo są osłabiane przez ocean, a typowa koncentracja uprawy winorośli w głębi lądu jest równoważona przez świeżość i wilgoć morza, co prowadzi do optymalnego dojrzewania. W konsekwencji winogrona dojrzewają powoli i równomiernie, z chłodnymi, wilgotnymi zimami, łagodnymi latami i stałą obecnością morskich wiatrów, tworząc wina, w których elegancja przeplata się z solidnością.

Sadzone na glebach gliniasto-łupkowych i piaszczystych, o niskim potencjale produkcyjnym, winogrona Vicentino mają najlepsze cechy. Niska produktywność narzucona przez ziemię poprawia jakość winogron, sprzyjając optymalnej mieszance kwasów organicznych, cukrów i związków fenolowych. Osiągnięcie tej równowagi między ilością a jakością, w połączeniu z łagodnym klimatem, pozwala producentom dążyć do doskonałości.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony portugalskiego producenta win Vincentino.

Kup wina od portugalskiego producenta Vincentino w naszym sklepie internetowym.