Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Vigna Traverso

[produkty]

Vigna Traverso narodziła się z pasji Giancarlo Traverso do win z Colli Orientali. Pod koniec lat 80. jako czołowy producent win w regionie Piave Giancarlo wraz ze swoją żoną Ornella Molon rozpoczął eksplorację i poznawanie innych regionów winiarskich, praktyk winiarskich i działalności winiarskiej. W 1998 roku kupił sześć hektarów winnic w Prepotto we Friuli. Winnice obsadzono tradycyjnymi odmianami: Ribolla Gialla, Schioppettino di Prepotto i Friuliano.

Pasja Giancarlo do wina została przekazana jego dzieciom, w szczególności Stefano, który został enologiem i obecnie prowadzi posiadłość i winiarnię. Dziedzictwo ojca i wiedza, którą zdobył w szkole, ukształtowały jego filozofię winiarską, która łączy technologię, badania i eksperymenty z głęboką miłością do ziemi.

Vigna Traverso znajduje się w Prepotto, rzut kamieniem od granicy ze Słowenią, w samym sercu Colli Orientali. W krajobrazie dziewiczej przyrody winnice leżą na zboczach wzgórz, pośród kęp kasztanowców, dębów i dzikich czereśni, gdzie osiedliły się rodziny saren, lisów, borsuków i wiewiórek.

Terytorium, które cieszy się idealnym mikroklimatem do produkcji białych i czerwonych win, gdzie Alpy Julijskie chronią winorośle przed zimnymi wiatrami z północy, a łagodna bryza znad morza, która nie jest zbyt daleko, zapewnia doskonałą wentylację.

Jakość gleby jest wyjątkowa pod względem geologicznym, ponieważ jest wynikiem bardzo powolnej sedymentacji, która zapoczątkowała wycofanie się morza, które dotarło do Julian Prealps. Gleba, lokalnie znana jako Ponca, składa się z naprzemiennych warstw margli (wapień gliniasty) i piaskowca (wapiennego piaskowca), idealnych do uprawy winorośli.

Prepotto ma również inną osobliwość: Schioppettino di Prepotto, czerwone wino, które może pochwalić się co najmniej pełną przygód historią, jest produkowane tylko na tych wzgórzach. Schioppettino di Prepotto, które prawie całkowicie zniknęło w latach sześćdziesiątych, jest obecnie powszechnie cenione i eksportowane na cały świat.

22 hektary posiadłości Vigna Traverso są obsadzone winoroślą białą (Ribolla Gialla, Pinot Grigio, Friulano, Sauvignon i Chardonnay), a także czerwonymi odmianami, takimi jak Schioppettino di Prepotto, Refosco dal Peduncolo Rosso, Merlot i Cabernet Franc.

Prawdziwym dziedzictwem posiadłości są te sprzed pół wieku winorośli historycznych odmian tego szczególnego obszaru uprawy winorośli. Winnice zostały odnowione w 2000 r., zmieniając stary system krat winnic na nowe drewniane słupki do winorośli i wprowadzając system uprawy winorośli Gouyot: wydajność z rośliny jest utrzymywana na niskim poziomie, aby osiągnąć wyższą jakość winogron.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Vigna Traverso.

Kup wina od włoskiego producenta Vigna Traverso w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661