Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Vignobles Foncalieu

Les Vignobles Foncalieu to związek spółdzielni zakotwiczonych w sercu Langwedocji. Ich terytorium rozciąga się od masywu Corbières do brzegów Morza Śródziemnego, od wzgórz pokrytych Mistral po wypielęgnowane słońcem równiny między Carcassonne i Béziers.

To właśnie w samym sercu tych krajobrazów, położonych między oceanem a górami, wszyscy ich winiarze codziennie pielęgnują ich 4000 hektarów winnic, aby oferować Foncalieu wysokiej jakości winogrona używane do produkcji wyjątkowych win.

Jako spółdzielnia z silnymi wartościami od 1967 roku, ich 650 winiarzy pielęgnuje ducha zespołowego, autentyczność, innowacyjność i wspólną pasję. Wszystko to doprowadziło Foncalieu do miana jednej z 50 najbardziej znanych marek wina na świecie w rankingu magazynu Drinks International w 2017 roku.

Les Vignobles Foncalieu rozciąga się na 4000 hektarów między Cité de Carcassonne a Canal du Midi, dwoma miejscami światowego dziedzictwa UNESCO. Ten rozległy obszar, charakteryzujący się mozaiką terroirów i nazw, umożliwił rozwój szerokiej gamy win, z których większość jest oznaczona jako ChNP i ChOG w Langwedocji.

Największy i najstarszy region winiarski na świecie to także kraina kultury, sztuki i gastronomii, charakteryzująca się łagodnymi zimami i upalnymi latami. Mnóstwo terroirów omiatanych przez Tramontane i morski wiatr rozciąga się od Pirenejów po Morze Śródziemne, oferując szeroką gamę odmian winorośli od Carignan po Malbec i od Roussanne po Sauvignon.

Kolor, nos i odczucie w ustach Langwedocji różnią się znacznie w zależności od jego terroir, odmian użytych w mieszance, uprawianych plonów, jakości gleby i klimatu poprzedniego roku.

Opanowując swoje terroir i wybierając działki, które uważają za wyjątkowe, produkują wyśmienite wina Langwedocji, w tym kolekcję Atelier Prestige i wina Château Haut-Gléon oznaczone PDO Corbières i PGI Vallée du Paradis należące do Foncalieu od 2012 roku.

Ich know-how zawdzięczają wszystkim tym ludziom, którzy dzięki swojej uważności i ludzkim cechom od ponad 50 lat rozwijają Foncalieu i wykazują się winiarskim duchem. Z pokolenia na pokolenie ich pasja do winorośli pozostaje silna. Przekazywanie tej pasji młodszym pokoleniom jest podstawą ich trosk, aby wspaniałe terytoria przetrwały.

Siła Vignobles Foncalieu polega na połączeniu umiejętności wszystkich winiarzy oraz różnych francuskich i międzynarodowych ośrodków specjalistycznych.

Dlatego ich zespoły agronomów i enologów współpracują z plantatorami winorośli, aby odkryć potencjał każdego terroiru i wyrazić ogromną różnorodność tożsamości związanych z uprawą winorośli. Ulepszenie najlepszych działek, opanowanie piwnicy z winami i zaaranżowanie najwspanialszej mieszanki zapewnia szlachetną jakość, od wina po kieliszek. Ta praca, wspomagana najnowocześniejszą technologią, to przede wszystkim kwestia talentu.

Ich liczne przejawy zostały nagrodzone wieloma medalami i wyróżnieniami, a także docenione przez największych międzynarodowych degustatorów win, takich jak Robert Parker.

Od 2007 roku stawiają na zrównoważony rozwój, mając jeden cel: zapewnienie jakości produktu, poszanowanie terroir i rozwój nowego know-how, przy jednoczesnym utrzymaniu wzajemnie korzystnych relacji z terytorium.

Dążą do zachowania winnicy, wspierając swoich członków w podejściu do ich praktyk i wdrażaniu zrównoważonych praktyk uprawy winorośli, w tym ochrony bioróżnorodności, nawadniania kroplowego, układania pasów traw itp.

Metoda stosowana do zwalczania robaków winorośli poprzez zakłócanie godów jest przykładem siły zaangażowania firmy Foncalieu w uprawę przyjazną dla środowiska. Ta metoda pomogła zakończyć leczenie robaków winogronowych na 1100 hektarach winorośli, co stanowi 25% zniszczonej winorośli. Jednocześnie kontynuują wysiłki, aby część ich winnic przenieść do produkcji ekologicznej: 31 hektarów posiada dotychczasowy certyfikat AB, a 128 hektarów jest przekształcanych w 2018 roku.

To podejście jest stosowane przez ich członków zajmujących się uprawą winorośli oraz w siedzibie Vignobles Foncalieu. Działania obejmują sortowanie i recykling odpadów, energię odnawialną promowaną poprzez instalację paneli fotowoltaicznych na terenie Foncalieu, zmniejszenie zużycia wody, poprawę warunków pracy w piwnicach itp.

Ta przede wszystkim ludzka dynamika zmierza w kierunku odpowiedzialnego rozwoju i zaangażowania terytorialnego, zachęcając jednocześnie do dzielenia się i solidarności.

Kup wina od francuskiego producenta Vignobles Foncalieu w naszym sklepie internetowym.