Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Villa Wolf

W 1996 roku Ernst Loosen przejął tradycyjną winiarnię JL Wolf w Palatynacie, która istniała od 1756 roku. Villa Wolf to wiejska willa w stylu włoskim, wyjątkowa w swoim projekcie, która została ukończona w 1843 roku według planów architekta z Karlsruhe Friedrich Eisenlohr.

Dla Ernsta Loosena przejęcie JL Wolf (obecnie Villa Wolf) było przeżyciem déjà-vu. Podobnie jak u Dr. Loosen miał okazję tchnąć nowe życie w winnicę z dobrą winnicą w pierwszorzędnych lokalizacjach. Lokalizacja obu winnic jest również wyjątkowa: Dr. Loosen znajduje się w Bernkastel nad Środkową Mozelą, gdzie koncentracja najlepszych winnic jest najwyższa. Villa Wolf w Wachenheim znajduje się na Mittelhaardt ze specjalnym mikroklimatem (podobnym do panującego w Alzacji).

Od 2014 roku uprawiają własne winnice bez sztucznych nawozów, herbicydów i pestycydów i wyłącznie ręcznie. Do produkcji swoich win z jednego miejsca używają wyłącznie zdrowego materiału z winogron, ręcznie zbieranego i selekcjonowanego, starannie przetworzonego.

Wyjątkowy regionalny klimat środkowego Haardt, bogate w minerały gleby zbudowane z wapienia, bazaltu i piaskowca, a także starość winorośli stanowią budulec terroir ich winnic. Jego znaczenie dla produkcji wybitnych win zostało dostrzeżone już dawno temu: w 1828 roku Królewski Rząd Bawarii stworzył klasyfikację winnic w oparciu o podatek od nieruchomości, który jest podobny do systemu Grand Cru w Burgundii i w którym winnice Villa Wolf mogą być znalezione.

Celowo opierają się na sprawdzonej kulturowo i historycznie klasyfikacji Królewskiego Rządu Bawarii z 1828 roku, pod którego rządami znajdował się Palatynat. Aby podkreślić znaczenie winnic i gleb, w jednej winnicy produkuje się tylko jedno wytrawne wino. Tutaj podjęto próbę podkreślenia potencjału winnic w optymalny sposób, przy jak największej dojrzałości. Nadając nazwę, również zdecydowali się na system burgundzki. Dlatego na przedniej etykiecie można znaleźć tylko producenta, rocznik, lokalizację winnicy i odmianę winogron. Wszystkie informacje prawne można znaleźć na tylnej etykiecie. Najlepsze lokalizacje, stare winorośle i związane z nimi niskie zbiory są podstawą ekspresyjnych win z wpływami terroir z winnicy Villa Wolf.

W piwnicy pracują ze starymi dębowymi beczkami na ich pojedyncze wina i pozwalają ich dużym Rieslingom dojrzewać przez długi czas na pełnym osadzie. Od kilku lat pracują również z beczkami z drewna akacjowego, które nadają winom szczególny, delikatny akcent.

Kup wina od niemieckiego producenta Villa Wolf w naszym sklepie internetowym.