Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Vina Mancura

Winiarnia Mancura, położona w dolinie Cachapoal, jest znana ze względu na najnowocześniejszą technologię, ogromną pojemność, efektywność procesów i światowej klasy certyfikaty, wszystko to pozwala uzyskać doskonałe produkty.

Imponujące góry Andów, które stanowią granicę ochronną wzdłuż wschodniego krańca terytorium Chile, od niepamiętnych czasów są bogatym źródłem mitów i legend. Tubylcy czcili ich wysokie szczyty i postrzegali je jako źródło nieskończonej energii. Ale także jako dom bóstw, które zamieszkiwały zarówno jego głębiny, jak i prawie nieosiągalne wysokości.

Pasmo górskie tak potężne jak Kordylera Andyjska, czczone przez poetów, malarzy i muzyków, nie mogło nie mieć manque lub kondora, największego latającego ptaka na planecie, jako jego potężnego strażnika i odpowiedzialnego za łączenie duchów ziemi i nieba. Stąd w wielu andyjskich baśniach Manque Cura (Kamienny Kondor) jest wymieniany jako istota o wielkiej sile, inteligencji i determinacji, odpowiedzialna za utrzymanie doskonałej harmonii tych niesamowicie pięknych szczytów.

Manque Cura posiadał również zdolność dialogu z zimnem i ciepłymi wiatrami, które umożliwiają jego wspaniały lot i całą linię manque. A także z chmurami, które zderzając się ze szczytami gór, zrzucają deszcze, które wypełniają życiem doliny tego odległego terytorium.

Swoim imieniem – Mancura producenci wina składają hołd tej mitologicznej postaci, łącząc dwie sylaby, które składają się na jej pierwotną tożsamość. Ponieważ tak jak on, ich winnice i pola również nauczyły się rozmawiać z zimowymi deszczami, które nasiąkają glebę, oraz ze świeżością górskiej bryzy, która hamuje proces dojrzewania winogron.

Mancura narodziła się w 2011 roku jako druga przygoda po utworzeniu Morandé Wine Group z myślą o wyrażeniu najgłębszego szacunku i podziwu dla rdzennych mieszkańców kontynentu oraz miłości i troski o ziemię. Do tego stopnia, że jeszcze przed stworzeniem Kodeksu Zrównoważonego Rozwoju przez Wines of Chile, winiarnia spełniła już wszystkie swoje wymagania, będąc pierwszą oficjalnie certyfikowaną we wszystkich trzech obszarach: winnice (zielone), winiarnie (czerwone) i społeczności (pomarańczowe) .

Wina Mancury pochodzą z chilijskich dolin winiarskich, które są ściśle związane z winiarnią od jej powstania, takich jak Maule, Casablanca i Maipo. Maule słynie z długiej tradycji winiarskiej, która sięga czasów kolonialnych; Casablanca, stworzona niedawno, jest szczególnie atrakcyjna ze względu na swoje przybrzeżne i świeże wina. Z drugiej strony Maipo cieszy się niekwestionowanym międzynarodowym prestiżem, jeśli chodzi o wina czerwone o doskonałej jakości.

W portfolio Mancura oferują obecnie pięć gam plus jedno wino musujące. Są to Etnia, Guardián, Mito, Leyenda de los Andes i Vuelo Mágico, ich kultowe wino. Etnia (Ethnic Group) składa się z młodych i świeżych win, bardzo łatwych do picia. Oferuje siedem różnych win, które wyróżniają się uczciwością, z jaką pokazują charakterystyczny charakter każdej odmiany, a wszystkie mają wielką wartość ze względu na swoją jakość. Niedawno do tej serii dołączył Low Alcohol, grupa trzech win wytwarzanych z Cabernet Sauvignon, Merlot i Sauvignon Blanc, które, jak sugeruje ich nazwa, zawierają tylko 8% alkoholu.

Następnie, w rankingu Reserva, są Guardián (Guardian), gamę składającą się z ośmiu win jednogatunkowych charakteryzujących się dobrą równowagą owoców i miękkimi akcentami drewna. Linia obejmuje dwa wina - jedno wyprodukowane z País, a drugie z Carignan - z których oba odzwierciedlają ważną pracę związaną z ratowaniem i odkrywaniem zapomnianych odmian, prowadzoną przez zespół winiarski Morandé Wine Group.

Z drugiej strony Mito (mit) to linia składająca się z czterech win zaliczanych do gamy Gran Reserva. Wiernie przedstawiają charakterystyczne cechy swoich odmian i dolin, z których pochodzą. Stworzone z myślą o dzisiejszych konsumentach, oferują bardzo przyjemną kwasowość i dobrą strukturę dzięki 12 do 18-miesięcznemu okresowi leżakowania w beczkach, co pozwala im również uzyskać niezwykły rozwój w butelce.

W 2013 roku Mancura włączyła Leyenda de los Andes (Andean Legend), swoją najwyższej rangi linię, która obecnie oferuje dwie delikatne czerwone mieszanki, które pokazują unikalne cechy ich odpowiednich korzeni w Maule (raczej ciepłym) i Casablance (chłodnym i nadmorskim).

W końcu jest też Vuelo Mágico (Magic Flight), ich kultowe wino, mieszanka oparta na Cabernet Sauvignon. Pochodzi z doliny Maipo, jednego z najbardziej znanych chilijskich źródeł wspaniałych czerwonych odmian, takich jak ta mieszanka.

We wszystkich nswoich gamach wina z Mancury są wyrazem głębokiego przywiązania do ziemi, czemu sprzyja powszechne stosowanie ekologicznych i zrównoważonych upraw w ich winnicach.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony chilijskiego producenta win Vina Mancura.

Kup wina od chilijskiego producenta Vina Mancura w naszym sklepie internetowym.