Twój koszyk jest pusty

Previous Next

wyszukiwanie zaawansowane +

Viticoltori Ponte

[produkty]

Winiarnia Ponte od ponad 70 lat współpracuje z najlepszymi plantatorami win z regionu Veneto. Firma Ponte powstała w 1948 r. w wyniku wytrwałej determinacji i ambicji niewielkiej grupy winiarzy, którzy połączyli siły, aby stawić czoła trudnym powojennym latom i okresowi odbudowy. Obecnie firma winiarska może pochwalić się 1000 rodzin winiarskich uprawiających 3000 hektarów ziemi w całym regionie Veneto.

Obecnie w coraz większym stopniu reprezentują punkt odniesienia w każdym aspekcie ich działalności, nie tylko na poziomie produkcji, ale także na poziomie społecznym, środowiskowym i terytorialnym.

Zawsze stawiają ludzi w centrum wszystkiego: sercem firmy są ci, którzy dzień w dzień pracują z pasją, jak duża rodzina. To niezachwiane zaangażowanie wszystkich jest niezbędne, aby zaoferować klientom tylko najlepsze wina, szerząc wartości będące synonimem Ponte i regionu Veneto na całym świecie.

Ponad trzy tysiące hektarów winnic to rozległy pas ziemi od zboczy Montello, wzdłuż biegu rzeki Piave, aż do jej ujścia. Ziemie te należały kiedyś do Republiki Weneckiej „Serenissima”. Urok tej intrygującej przeszłości wciąż odbija się echem wśród winnic i lasów usianych sennymi miasteczkami i starożytnymi osadami.

Gniazdo między Adriatykiem i na przedgórzu alpejskim w pobliżu Conegliano, ich winnice rozwijają się w twardych glinach i lekkich piaskach, typowych dla rzeki Piave, które zapewniają optymalne standardy glebowe, a także korzystają ze szczególnie sprzyjającego klimatu do uprawy winorośli, charakteryzującego się idealnymi warunkami temperaturowymi i odpowiednim poziomem opadów.

Mieszanka odmian charakteryzuje się wyraźnym przewagą białych winogron, w kolejności ważności Prosecco DOC (odmiana podstawowa Glera) i Pinot Grigio delle Venezie DOC, a następnie Chardonnay i Manzoni. Jeśli chodzi o czerwone winogrona, główne odmiany to Merlot i Cabernet, oprócz Raboso, typowej autonomicznej winorośli obszaru rzeki Piave.

Od początku firmy partnerzy – założyciele zawsze poświęcali wiele uwagi nieocenionej społecznej roli winnicy w promocji działalności kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej. Dziś nadal zobowiązują się doceniać kontekst społeczny i terytorialny, wspierając liczne inicjatywy lokalne i krajowe, które promują ich ideały etyki, szacunku, pasji i zaangażowania. W Ponte ich kolejne cele koncentrują się na budowaniu sukcesu na rynkach międzynarodowych, mając pewność, że ideały, które zawsze były ich siłą napędową, są również kluczem do przyszłego sukcesu.

Zahęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony włoskiego producenta win Viticoltori Ponte.

Kup wina od włoskiego producenta Viticoltori Ponte w naszym sklepie internetowym.

PRODUCENCI WIN DOSTĘPNYCH W NASZYM SKLEPIE

Lavis
Braida
Tenuta Ulisse
Tagaro
Chateau Minuty
Waimea Estate
Tinpot Hut
Drappier
Canella
Moet Chandon
Veuve Clicquot
Dom Perignon
Tenuta Sant Antonio
Varvaglione Vigne & Vini
Muga
Enoport
Peter Lehmann
Raventos Codorniu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ze świata wina:

Zapisz się do naszego newslettera!

Uzyskaj dostęp do sezonowych promocji. Odbierz swój rabat dla stałych klientów.

Kontakt

Wine & Spirits Market
ul. Jagielska 61B
02-886 Warszawa

biuro@wine-market.pl

Tel: 515-258-661