Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Waimea Estate

Waimea oznacza „ogrody rzeczne” w rdzennym języku maorysów Nowej Zelandii. Równiny Waimea leżą na bogatej, żyznej glebie aluwialnej w niewielkiej odległości od brzegów Zatoki Tasmana w Nelson, która jest regularnie odnotowywana jako najbardziej słoneczne miejsce Nowej Zelandii. Winnice Waimea mają osłoniętą topografię, która zapewnia ochronę przed silnymi wiatrami, a bliskość wybrzeża sprawia, że popołudniowa bryza morska wygląda jak w zegarku, co pozwala uniknąć mrozu i umiarkowanych temperatur. Ciepłe dni, chłodne noce i głębokie kamieniste gleby składają się na doskonale dojrzałe owoce, świeżą kwaskowatość z mineralnością i doskonałą koncentrację smaku - charakterystyczne wina z charakterystycznego terroir.

Równiny Waimea mają długą historię uprawy świeżych produktów ze względu na żyzne gleby i regularne opady deszczu na tym obszarze. Wcześni osadnicy maoryscy z powodzeniem sadzili na tym obszarze duże uprawy kumary ze względu na chłodniejszy klimat i wysokie godziny nasłonecznienia. W latach dwudziestych XIX wieku nastąpił napływ europejskich fokowców i wielorybników na ten obszar, którzy następnie zaczęli handlować z miejscowymi Maorysami za ich kumarę, ziemniaki i kukurydzę uprawianą na Równinach Waimea.

W latach 90. i w 1993 roku Waimea Estate została założona przez trud i triumf dwóch pokoleń rodziny Bolitho, która zasadziła na tym obszarze ponad 140 ha winnic. Waimea oferuje szeroki wybór smaków i możliwość wypróbowania nowych odmian, z ponad 10 różnymi winami w asortymencie. Odzwierciedlając ciepły morski klimat Nelsona z chłodną nadmorską bryzą, wina Waimea są przystępne dzięki wyrafinowanemu profilowi kwaskowemu i historii zdobywania trofeów w Nowej Zelandii i za granicą.

Zachęcamy do zapoznania się z oficjaną stroną producenta win Waimea.

Kup wina marki Waimea Estate w naszym sklepie internetowym.