Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Weingut Neiss

Położone w gminie Kindenheim Weingut Neiss zajmuje 17 hektarów i obejmuje następujące obszary: Burgweg, Frafenstuck, Vogelsang w regionie winiarskim Pfalz (lub Palatynat), Heiligenkirche, Schlossberg i Sonnenberg.

W 1959 roku Ludi Neiss i jego żona Christine byli rolnikami prowadzącymi winiarnię. W latach siedemdziesiątych wszystkie swoje gospodarstwa przekształcili w winnice, a w 1997 r. przejął je ich syn Axel Neiss. Axel, winiarz piątego pokolenia, zmodernizował rodzinną winnicę. Istniejące wina zostały zastąpione klasycznymi odmianami winogron, a posiadłość została powiększona, aby objąć jedne z najlepszych miejsc w regionie. Przebudowując etykiety i wizerunek posiadłości, Axel zmienił metody pracy zarówno w winnicach, jak i w piwnicach.

W tym północnym regionie o chłodnym klimacie winorośle wyrastają głęboko na glebach bogatych w minerały z dużą ilością kredy. Połowa rodzinnych winnic jest obsadzona białymi odmianami, a druga połowa czerwonymi. Axel Neiss kieruje się dążeniem do doskonałości. Zarówno w winnicy, jak iw piwnicy stosuje zrównoważone, zintegrowane praktyki zalecane przez „Kontrolliert umweltschonender Weinbau Rheinland - Pfalz”. Osiedle jest również członkiem stowarzyszenia Die junge Pfalz.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony niemieckiego producenta win Weingut Neiss.