Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

William Cole Vineyards

Jane i William Ballentine od najmłodszych lat mają własne dziedzictwo winiarskie w Napa Valley. Przyjaciele ze szkoły podstawowej, którzy później stali się rodziną, budującą własną winiarnię, wychowując dwoje dzieci, Cole'a i Claire. Dzięki ciągłej równowadze poświęcają całą uwagę i troskę winnicom i winom, tak jak robią to z rodziną. Niezliczone wspomnienia z uczestniczenia w imprezach sportowych swoich dzieci, a następnie powrotu późnym wieczorem, aby zająć się winem i winnicami, odróżniają ich od innych winnic w dolinie. Ich pasja i miłość do przemysłu promieniują z nich samych, ich dzieci i wina.

Pochodzący z bogatej historii William Cole Vineyards sięga końca XIX wieku. William i Jane Ballentine nabyli tę wspaniałą posiadłość w 1999 roku. Po zamknięciu drzwi winnicy od czasu prohibicji, entuzjastycznie rozpoczęli wieloletnią renowację oryginalnego kamiennego budynku z 1873 roku. Nieruchomość została oznaczona jako historyczny punkt orientacyjny, a drzwi do piwnic zostały ponownie otwarte w 2004 roku, dzięki czemu pierwsza kamienna winiarnia w Napa Valley ponownie stała się w pełni funkcjonalną winnicą. Od tego czasu dla Williama i Jane priorytetem jest utrzymanie integralności tego, co było wcześniej i co będzie później. Od dziesięcioleci William Cole Vineyards jest rodzinną winiarnią, w której produkowane są wyśmienite wina o niewielkiej produkcji. Na cześć swoich dzieci William i Jane zadedykowali nazwę winnicy swojemu synowi Cole'owi i ich Cabernet Sauvignon swojej córce Claire.

Historia nieruchomości
W 1869 roku John i Hannah Weinbergerowie zakupili pierwszą kamienną piwnicę na wino, która znajdowała się na 240-hektarowej posiadłości w St. Helena. Kupili nieruchomość od Charlesa i Karoliny Krugów za jedyne 3000 dolarów!

Hannah Weinberger przejęła kontrolę nad działalnością winiarni w 1882 roku po tym, jak niezadowolony były pracownik zamordował jej męża. Jest uznawana za pierwszą właścicielkę winnicy w Napa Valley. Hannah prowadziła winnicę przez 38 lat, aż prohibicja zamknęła ją w 1920 roku. Po jej śmierci w wieku dziewięćdziesięciu jeden lat posiadłość została rozparcelowana na istniejące 5 akrów.

Nieruchomość pozostawała pusta do 1938 roku, kiedy to rodzina Harrisonów z San Francisco kupiła posiadłość. Zlecili słynnemu architektowi Bourn Hayne przekształcenie dwóch najwyższych poziomów zrujnowanej winnicy o przepływie grawitacyjnym w letnią rezydencję. W 1956 roku rodzina Gonser kupiła nieruchomość i używała jej jako letniego domu do 1999 roku, kiedy to William i Jane Ballentine nabyli nieruchomość. Osiedle zachowało niezwykle nienaruszony pierwotny projekt, mając tylko czterech właścicieli przez ponad 140 lat.

Dzięki wieloletniej ciężkiej pracy Williama w winnicach, do produkcji swoich win wykorzystuje stare światowe techniki Napa Valley. Techniki te zostały przekazane przez niektóre z najbardziej znanych legend doliny. W William Cole Vineyards praktyki winiarskie są delikatne, powolne i skrupulatne. William wierzy, że czas powstania wszystkiego, co powstało przy tworzeniu ich wina, zależy od smaku. Nie ma z góry określonego harmonogramu dla wina. Każda z partii win dojrzewa osobno, dzięki czemu powstaje złożone, eleganckie wino, które reprezentuje to, co najlepsze w Napa Valley. Producenci są dumni, że mogą ukończyć cały proces, od uprawy winogron, produkcji wina, ręcznego butelkowania i pakowania we własnym zakresie.

Ponieważ posiadłość składa się z wulkanicznych gleb przeplatanych czarnym obsydianem, ich mała winnica jest zróżnicowana i złożona. Razem te gleby stworzyły doskonały system drenażowy, który zmusza winorośle Cabernet do sięgania głęboko w ziemię w poszukiwaniu wody i składników odżywczych. Skutkuje to mniejszymi, zestresowanymi jagodami, które dają grubszą skórkę i ostatecznie bardziej skoncentrowane smaki, zapewniając bogate i godne piwnicy wino. Ich Cuvée Claire Cabernet Sauvignon jest uprawiane w winnicy o powierzchni 3 akrów, która cieszy się historycznym dziedzictwem sięgającym lat 70-tych XIX wieku. Jak stwierdza William Ballentine: „Moim celem w winnicy jest celebrowanie wyjątkowych cech, jakie ma do zaoferowania każdy z różnych rodzajów gleby”.

Kup wina od chilijskiego producenta William Cole Vineyards w naszym sklepie internetowym.