Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Wineintube

Wineintube, S.L. została założona w styczniu 2008 roku w Valls (Tarragona, Hiszpania) w celu wprowadzenia innowacji do świata opakowań do wina.

Obaj założyciele firmy pochodzą z rodzin winiarskich z regionu Alt Camp. Rodzinne winnice zajmują powierzchnię 90 hektarów i są częścią obszaru „Denominación de Origen Tarragona”, na którym uprawiane są białe odmiany Macabeo, Xarello, Parellada i Chardonnay oraz czerwone odmiany Tempranillo, Merlot, Syrah i Black Grenache. Winnice graniczą od północy z górami Prades, od wschodu z rzeką Gaià, od południa z Morzem Śródziemnym, a od zachodu z górami Llaveria i Argentera. Gleba na tym terenie powstała w okresie miocenu i jest wapienna. Klimat jest typowo śródziemnomorski, z łagodnymi zimami i ciepłymi latami.

Jeśli chodzi o produkcję wina i pakowanie ich zbiorów, ściśle współpracują z winiarnią w wiosce Bràfim, oddalonej o około 4 kilometry od ich winnicy. Współpraca ta pozwala im kontrolować proces produkcji wina i postępować zgodnie z procedurami jakościowymi niezbędnymi do pozyskania win spełniających wymagania i potrzeby klientów.

Ich systemy produkcji i pakowania zapewniają pełną identyfikowalność całego procesu. Wineintube jest dostępny w 3-litrowym formacie „wineintube”.

Pojemnik Wineintube składa się z hermetycznej torby z kranikiem lub dozownikiem umieszczonej w cylindrycznym pudełku z uchwytem ułatwiającym transport.

Ten rodzaj opakowania pozwala zachować wszystkie właściwości wina, ponieważ worek kurczy się podczas opróżniania, zapobiegając w ten sposób kontaktowi wina z powietrzem. Cylindryczne pudełko izoluje torbę i chroni ją przed światłem.