Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj
 
 
Simcic Chardonnay Selekcija

Simcic Chardonnay Selekcija

159.00
+
 • Kraj
  Słowenia
 • Zawartość alkoholu
  13.5%
 • Wytrawność
  wytrawne
 • Szczep
  Chardonnay
 • Pojemność butelki
  750ml
 • Region - Słowenia
  Goriska Brda
Opis

Wytrawne, białe Chardonnay z legendarnej słoweńskiej winnicy Marjan Simčič, położonej na granicy słoweńskiej Brdy i włoskiego Friuli. Tworzone z owoców starszych winorośli, zbieranych ręcznie w połowie września i fermentowanych przez 4 dni wraz ze skórkami. Przez 12 miesięcy dojrzewało w beczkach z dębu stożkowego, przez kolejne 6 miesięcy - w beczkach francuskich, a ostatnie 4 miesiące w butelce. Ma głęboki żółto-złoty kolor i subtelny bukiet z aromatami melona, tropikalnych owoców i guawy, a także nutą wanilii. Z czasem mogą pojawić się w nim również pikantniejsze przyprawowe nuty. To doskonale zrównoważone wino, ze świetnie wyważonym poziomem alkoholu. Jest świeże, eleganckie i krągłe, z wyraźną teksturą i przyjemnym intensywnie mineralnym posmakiem. Chardonnay Selekcija, może być podawane z wyrazistymi potrawami. Wino to posiada potencjał do starzenia nawet przez piętnaście lat. Pasuje do grzybów, małży, tłustych ryb i trufli, a także kremowych sosów i foie gras.

*Zdjęcie posiada charakter poglądowy. W sprzedaży aktualny rocznik producenta.

pakowanie wina do transportuWino odbierzesz osobiście w naszym punkcie w Warszawie przy ul. Jagielskiej 61B lub za pośrednictwem upoważnionego kuriera.
Gwarantujemy solidne przygotowanie paczki do transportu.

Warunki dostawy i odbioru

Przelewy24 logo

Płatności w naszym sklepie obsługuje sprawdzony i bezpieczny system przelewy24.
Istnieje również możliwość zapłaty przelewem tradycyjnym. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję podczas zakupu wina w naszym sklepie online.