Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj
 
 

Donatella Cinelli Colombini Chianti Superiore

77.00
+
 • Kraj
  Włochy
 • Region - Włochy
  Toskania
 • Wytrawność
  wytrawne
 • Szczep
  • Canaiolo Nero
  • Ciliegolo
 • Pojemność butelki
  750ml
Opis

Chianti Superiore, to nazwa wyższego gatunku w porównaniu do zwykłego Chianti, ponieważ jest produkowany w winnicach o niskim plonie i gdzie wymagania jakościowe są wyższe. Fattoria del Colle zawsze produkowała Chianti, aż do 1997 roku narodziła się ta wersja Superiore, a Donatella Cinelli Colombini zdecydowała się to zmienić i postawić na to, wybierając winogrona z lepszych winnic i produkując wino, które jest w stanie opowiedzieć o toskańskiej tradycji. Miała nową etykietę z trzema kielichami zaprojektowanymi jako symbol Trequandy, gdzie znajduje się Fattoria del Colle. Zastosowano kolorową metkę, która przypomina herby z turniejów średniowiecznych. W rzeczywistości przodkowie Donatelli zbudowali posiadłość w 1592 roku na ruinach znacznie starszej wieży, na której widać ślady dawnego pożaru. W związku z tym za tym winem kryje się długa i być może pełna wydarzeń historia. Wino o głębokiej rubinowej barwie. Intensywne w aromacie. Wyczuwalne kwiaty fiołków. Wino bardzo harmonijne w smaku. Suche, taninowe, idealnie zrównoważone z owocami. Wino doskonale pasuje do mięsnych potraw.

*Zdjęcie posiada charakter poglądowy. W sprzedaży aktualny rocznik producenta.

pakowanie wina do transportuWino odbierzesz osobiście w naszym punkcie w Warszawie przy ul. Jagielskiej 61B lub za pośrednictwem upoważnionego kuriera.
Gwarantujemy solidne przygotowanie paczki do transportu.

Warunki dostawy i odbioru

Przelewy24 logo

Płatności w naszym sklepie obsługuje sprawdzony i bezpieczny system przelewy24.
Istnieje również możliwość zapłaty przelewem tradycyjnym. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję podczas zakupu wina w naszym sklepie online.