Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Prosper Maufoux

W 1860 roku Prosper Maufoux, który był notariuszem z zawodu, porzucił praktykę, aby oddać życie pasji do wina. Założył własną firmę w Santenay, burgundzkiej wiosce w sercu winnic na południowym wybrzeżu. Jego syn Cyprien wyjrzał poza granice Francji, wnosząc wina Prosper Maufoux na stoły Anglii, Holandii i Stanów Zjednoczonych. Był motorem naprawdę otwartego podejścia do świata zewnętrznego w firmie. W 1970 roku jego wnuk Pierre przeniósł siedzibę Prospera Maufoux na główny plac w Santenay. Wybrał dwór z 1835 roku, który został zbudowany przez Jacquesa Marie Duvault-Blocheta, który w tym czasie był właścicielem prestiżowej posiadłości Romanée Conti.

W 1994 r. Robert Fairchild, wieloletni importer win Prosper Maufoux do Stanów Zjednoczonych, przejął stery firmy, kontynuując ją aż do śmierci. Pochodnia została następnie przejęta przez Erica Piffauta, którego korzenie rodziny w burgundzkim winie sięgają 1898 roku. Wykorzystano nowe zasoby, aby utrwalić i wzmocnić istniejącą kulturę wysokiej jakości, rozwinąć międzynarodową renomę firmy i uczynić siedzibę atrakcyjną miejsce, w którym klienci i goście znajdują prawdziwe powitanie i mogą dowiedzieć się więcej o firmie, winach i regionie.

W 2020 roku winiarnia opuściła swój dom w Santenay i otworzła swoje podwoje w Château de Saint-Aubin. Położone na trasie Grands Crus, 20 km od Beaune, między Chassagne i Puligny oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Montrachet, to całkowicie odnowione miejsce będzie nowym miejscem, w którym można powitać odwiedzających posiadłość i pomóc im odkryć wina francuskiego producenta.

Kup wina od francuskiego producenta Prosper Maufoux w naszym sklepie internetowym.