Skip to main content

wine market

wine market

Twój koszyk jest pusty

wyszukiwanie zaawansowane +

Resetuj

Vidal Estates

Ponad 150 lat temu Anthony Vidal urodził się w Barcelonie w Hiszpanii. Młody człowiek z duchem przygody popłynął przez świat do Nowej Zelandii, przybywając w 1888 roku z jabłkiem i groszem w kieszeni. Dołączył do swojego wuja Josepha Solera, jednego z pionierów winiarzy w Nowej Zelandii, i razem ciężko pracowali, aby oczyścić dzikie i niezagospodarowane tereny pod winnice. Kolejne lata Anthony'ego spędził u boku swojego wuja, ucząc się sztuki uprawy winorośli i winiarstwa, stosując techniki z ich ojczyzny do trenowania winorośli. Mieli niezwykłą cierpliwość i czekali latami, zanim wypuszczą każdy rocznik w optymalnej jakości.

W 1900 roku Anthony postanowił produkować własne wina w pobliskim miasteczku, ale jego nasadzenia zakończyły się niepowodzeniem. Sfrustrowany nieodpowiednią glebą i klimatem Anthony rozpoczął poszukiwania idealnego regionu do produkcji wysokiej jakości win kontynentalnych, które lubił. Znalazł go w Hawkes Bay, kupując starą stajnię wyścigową, którą przerobił na prymitywne piwnice i założył Vidal w 1905 roku. Sukces nastąpił szybko, poparty jego cierpliwym i naturalnym podejściem do winiarstwa. Dziś kontynuują to podejście, produkując wyjątkowe wina na bazie terroir z wybitnych miejsc w Hawkes Bay i Marlborough.

Firma Vidal została założona po długich poszukiwaniach przez Anthony'ego Vidala dla regionu uprawy winorośli w Nowej Zelandii z naturalnym potencjałem, którego kulminacją była Zatoka Hawkes, wyznaczając początek nieustającej ambicji produkcji najlepszego możliwego wina z krajobrazu Nowej Zelandii. Ta ambicja sprawiła, że Vidal rozszerzył się na Marlborough, aby produkować wyjątkowe wina, z których Nowa Zelandia słynie na całym świecie.

Kup wina od nowozelandzkiego producenta Vidal Estates w naszym sklepie internetowym.